Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego

Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Nowego Sącza. Nachylony teren z południową ekspozycją posiada niezakłócony widok na pasmo Jaworzyny Krynickiej. Główną ideą projektu było takie kształtowanie bryły i układu funkcjonalnego, by bez przeszkód podziwiać tę zapierającą dech w piersiach panoramę.


Dom w Nowym Sączu
Projekt: todos.architekci | Facebook | Instagram

 

Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego

Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego


Dom został zaprojektowany jako parterowy. Ze względu na poprzeczne nachylenie działki, część sypialniana została nadwieszona nad spadkiem terenu.

Sercem domu jest duża strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią. Obwodowo wzdłuż spektakularnych przeszkleń zaprojektowano częściowo zadaszone tarasy. Odrębną część wnętrza stanowi skrzydło z intymnymi sypialniami domowników. Układ funkcjonalny charakteryzuje się wieloma zabiegami, które korzystnie wpływają na komfort użytkowania domu. Ukryte drzwi pozwalają przejść z zakupami bezpośrednio z garażu do spiżarni na tyłach kuchni. Inne ukryte przejście pozwala przejść z wiatrołapu bezpośrednio przez garderobą do strefy sypialnianej z ominięciem strefy dziennej.  By poprawić funkcjonalność układu zdecydowano się na rozwiązania polegające na zaprojektowaniu ukrytych drzwi łączących wiatrołap z garderobą i pralnią oraz połączenia garażu ze spiżarnią, która z kolei prowadzi do kuchni.

Zewnętrzna kolorystyka domu to szarości, czerń oraz odcienie naturalnego drewna w postaci zewnętrznych ażurowych przegród. Dopełnienie stanowią elementy z betonu architektonicznego w formie ściany oporowej oraz elementy podpierające nadwieszoną część domu.

Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.