OSSA2012 – 21-28 października w Lublinie!

W tym roku studenci Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, zapraszają do Lublina na XVI warsztaty OSSA, które odbędą się w dniach 21-28 października 2012.

Tematem spotkania będzie „Negatyw”- dotyczący pięknych, ale zaniedbanych obszarów Lublina. Działając na zasadzie negatywu – poprzez odwrócenie pierwszego wrażenia uczestnicy podejmą próbę przedstawienia na nowo wybranych miejsc i pokazania jak wartościowe i atrakcyjne jest ich położenie. Ideą warsztatów jest myślenie kategoriami innymi niż przyjęte dotychczas, wskazanie możliwości wykorzystania ukrytego potencjału. Na warsztatach poruszony zostanie także problem ciągłego wyludniania się miasta, co zmotywuje uczestników do odniesienia się do tego zagadnienia i poszukania nowych rozwiązań, przydatnych bezpośrednio w Lublinie jak również w ich własnym środowisku.

Warsztaty składają się z części praktycznej i części teoretycznej. Część teoretyczna obejmuje cykl wykładów otwartych dla zainteresowanych. Część praktyczna polega na pracy projektowej w 10 grupach. W tym roku, tak jak w poprzednich, do części praktycznej zaproszonych zostanie 100 studentów z całego kraju, wytypowanych na podstawie konkursu zgłoszeń tzw. „wstępniaków”. W tym roku temat wstępniaka to „Matryce miasta”. Prace można przysyłać do 5 października.

W ramach warsztatów przewidziane są wycieczki po Lublinie, wykłady oraz powarsztatowa wystawa prac.

Warsztaty i przygotowania do nich będą na bieżąco relacjonowane w internecie, na stronie: www.ossa2012.blogspot.com oraz facebooku: OSSA Lublin 2012.

Wydarzeniu patronują m.in.: Izba Architektów RP, Prezydent Miasta Lublina, Politechnika Lubelska oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich.

OSSA Lublin

OSSA Lublin

Warsztaty Architektoniczne

OSSA – Warsztaty Architektoniczne

Aby wziąć udział w warsztatach należy wykonać tzw. „wstępniaka”.
Więcej informacji na stronach:
OSSA 2012 – Oficjalna strona
OSSA na Facebook’u

Tegoroczni tutorzy:

1) Aleksandra Wasilkowska

https://www.olawasilkowska.com/

2) Jednostka Architektury

https://jednostkaarchitektury.pl/
– Natalia Rowińska
– Łukasz Wojciechowski

3) Centrala

https://centrala.net.pl/

Krzysztof Banaszewski
Małgorzata Kuciewicz
Jakub Szczęsny
Simone De Iacobis


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.