Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu

Podwarszawska okolica, otoczenie zieleni, zaciszny zakątek, a pośród nich nowoczesny dom i Inwestorzy pragnący zamieszkać w harmonijnym i korespondującym z otoczeniem wnętrzu. To właśnie te elementy pozwoliły architektom z pracowni 3XEL stworzyć przestrzenie pełne uroku, w palecie kolorystycznej jesiennego lasu.


Wnętrza domu jednorodzinnego
Projekt: 3XEL Architekci
Zespół: Justyna Ławrynowicz, Patryk Ławrynowicz
Lokalizacja: okolice Warszawy
Metraż/pomieszczenia: ok. 160mkw
Zdjęcia:  Mood Authors

 

Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu

Natura przemijania


Już w założeniach projektowych Inwestorzy określili preferowane materiały i kolorystykę wnętrz. Baza projektu jest ponadczasowa tak aby była odporna na naturę przemijania. Posadzka z mikrobetonu w ciepłym szaro-beżowym odcieniu uzupełniona została o elementy z naturalnego jasnego dębu. Dopełnieniem są beże, szarości, biele, a także kamień granitowy, który tworzy widoczny naturalny detal. Kontrastem natomiast są elementy z czarnego drewna oraz odważne plamy kolorystyczne pojawiające się w projekcie. Całości dopełniają dekoracje okienne z ponadczasowymi upięciami. Na firany wykorzystano tkaninę o lnianym splocie w jasno beżowym wybarwieniu.

W domu wydzielono funkcjonalne przestrzenie, które umożliwiają swobodne poruszanie się i codzienne funkcjonowanie całej rodziny oraz sprytnie ukryto przejścia do pomieszczeń gospodarczych i wszelkiego rodzaju schowki. Hol oddzielony został od reszty domu szklanymi, ryflowanymi drzwiami. Szkło ornamentowe użyte do wypełnienia ram drzwiowych wpuszcza światło do pomieszczenia, jednocześnie przysłaniając niechciane widoki. W pomieszczeniu wejściowym znalazła się szafa garderobiana i ściana z wieszakami równomiernie rozlokowanymi na plecach zabudowy. Pomieszczenie ma też bezpośrednie przejście do pralni i garażu. Otwartą strefę dzienną oddziela od klatki schodowej zabudowa meblowa w formie kubika, w której ukryto szafy gospodarcze, dodatkowe przechowywanie służące kuchni oraz funkcjonalny regał.

Sofie marki MTI Furninova w kontrastowym odcieniu sycylijskiej pomarańczy towarzyszy obszerny rozłożysty stolik kawowy marki LAWA oraz szafka RTV z polskiej manufaktury Fondu Design, wykonana przez doświadczonych rzemieślników. W strefie jadalni zagościł stół od marki LAWA oraz krzesła TON. Kuchnia to miejsce, w którym aż chce się spędzać czas podczas wspólnego przygotowywania posiłków. Fronty meblowe wykonane zostały z lakierowanej płyty, w kolorze korespondującym z odcieniem podłogi. Blaty oraz pas sanitarny pokrywa kamień naturalny. Na wyspie, od strony jadalni, znalazło się również miejsce na wyeksponowanie zastawy stołowej, delikatnie wyłaniającej się zza ornamentowego szkła. Schody dywanowe obłożone płytą obłogowaną w wybarwieniu naturalnego dębu świetnie współgrają z zabudową parteru. Na piętrze zakończono je niewielkim regałem, stanowiącym integralną część poręczy.

Na wyższej kondygnacji znajduje się minimalistyczna, przytulna sypialnia oraz łazienka z prysznicem walk-in, wykonana w jasnych, monochromatycznych barwach. Jako płytkę bazową użyto tutaj gresu z wzorem kamiennym. Łazienka dzieci jest zupełnie różna od tej przy sypialni, pełna energii, z mocnym wzorem gresu Fioranese połączonym z jednolitą, kobaltową płytką. Wspólnym mianownikiem jest obecność naturalnego dębu, który łączy te przestrzenie. Sypialnie dzieci zostały zaaranżowane we własnym zakresie Inwestorów, tak aby odpowiadały zmieniającym się potrzebom ich pociech.

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze domu gwarantuje komfort i funkcjonalność, a wysoka jakość materiałów budowlanych i wykończeniowych zapewnia trwałość i estetykę.

 

Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu

Justyna Ławrynowicz, Patryk Ławrynowicz – projektanci 3XEL Architekci

Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu Pełne uroku wnętrza w kolorach jesiennego lasu

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.