Wnętrza domu w stylu Modern Classic

We wnętrzach domu zaprojektowanych w pracowni Hedo Architects wszystkie elementy są neutralne i harmonijnie połączone ze sobą w stonowanych barwach i ciepłych odcieniach. Wykorzystane elementy wyposażenia wnętrz wykorzystują kunszt tradycyjnego rzemiosła i łączą go z aktualnymi trendami, utrzymując wnętrze w duchu nowoczesnej klasyki.


Wnętrza domu w stylu Modern Classic
Projekt: Hedo Architects

 

Wnętrza domu w stylu Modern Classic


Wnętrza charakteryzuje wysublimowane wzornictwo, pozbawione przesadnej i nachalnej dekoracyjności oraz starannie dobrane tapicerki, które dają poczucie klasy i luksusu. Kuchnia i jadalnia kojarzone wspólnie to dziś najczęstszy układ, na który decydują się przyszli użytkownicy. Brak barier między tymi dwoma strefami domu pozwoli na zwiększenie ergonomii, otworzenie przestrzeni oraz lepszą organizację życia rodzinnego. Jest to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które przysparza również wielu ciekawych aranżacji i zagospodarowania przestrzeni.

Hol jest zazwyczaj głównym węzłem komunikacyjnym w domu jednorodzinnym, który łączy wiatrołap, korytarz oraz schody. Ze względu na swoją funkcję oraz usytuowanie często przesądza o pierwszym wrażeniu gości. W tym projekcie architektom zależało na tym, aby hol i wiatrołap przez swój styl i zastosowane materiały nawiązywały bezpośrednio do pomieszczeń reprezentacyjnych – do salonu oraz otwartej kuchni z jadalnią.

W przestronnej, głównej łazience znajduje się prysznic, wanna wolnostojąca oraz umywalka ze spieku, której blat dzięki przedłużeniu stanowi jednocześnie toaletkę. Kolory beżu i złota tworzą w przestrzeni wyjątkową, otaczającą i relaksującą atmosferę. Duże okno dodaje naturalnego światła w ciągu dnia i ciekawych refleksów na płytce z elegancką fakturą.Miejsce służące do pracy do przestrzeń, w której znalazło się biurko z dużym regałem. Dodatkową funkcją tego pomieszczenia jest możliwość przenocowania gości.

Styl Modern Classic odnajdziemy także w pozostałych pomieszczeniach wewnątrz domu.

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.