Wnętrza domu wakacyjnego projektu HATCH Studio

Siemiany to niewielka wieś położona tuż nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce. Idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku dużego miasta i codziennych obowiązków. Wnętrza projektu HATCH Studio to aranżacja jednego z domków na terenie małego i skrytego kompleksu wypoczynkowego. 


Wnętrza domu wakacyjnego w Siemianach
Projekt: HATCH Studio
Strona inwestycji: SIEMA SIEMIANY
Powierzchnia: 130 m2

 

Prezentowany domek ma służyć głównie właścicielom obiektów oraz ich najbliższym. Głównym założeniem projektu było uzyskanie wnętrza spójnego z mazurskim otoczeniem działki, ciepłego, przytulnego ale jednocześnie z charakterem.


Widoczna drewniana konstrukcja domów pozwoliła nam na zastosowanie jasnych, neutralnych barw. Postawiliśmy na zabawę formą i strukturą zamiast kolorem – opowiadają projektanci z HATCH Studio


Oprócz elementów konstrukcyjnych, drewno pojawia się we wnętrzach także w wykończeniu podłóg czy mebli, które tworzą aranżację domku. Naturalnym barwom drewna towarzyszą jasne kolory, proste formy i designerskie akcenty, jak nietypowa, obła lampa na stołem jadalnianym czy neonowy napis w jednej z sypialni. Stonowaną kolorystykę przełamują szare i grafitowe płaszczyzny – fronty w zabudowie kuchni, gresowe płyty w łazience czy geometryczna i ożywiająca ściana pokoju.

Domek w Siemianach to wygodna przestrzeń, w której jego mieszkańcy i goście mogą odpocząć w otoczeniu przyrody. To właśnie najbliższe otoczenie i przyroda wokół zainspirowały jego właścicieli i projektantów do stworzenia przytulnych wnętrz, w których cały czas czuć sielski klimat i zapach drewna, a podczas zimniejszych wieczór dają możliwość odpoczynku przy ciepłym kominku i podziwiania widoków za oknami. 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.