Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach

Mieszkanie projektu studia Aeteam.design to elegancka przestrzeń utrzymana w ciemnych tonach. Piękne połączenie drewnianych fornirów ze szkłem i ciemnymi odcieniami tworzy wyrafinowaną kompozycję, a widok na miasto i duże przeszklenia podkreślają nowoczesne formy wewnątrz.


Nowoczesne wnętrza mieszkania w ciemnych tonach
Projekt: Aeteam.design
Powierzchnia: 115 m2

 

Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach

Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach


Główną zaletą tego apartamentu są rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne. Strefy dziecięce oraz sypialnie zostały rozrzucone po obu stronach mieszkania, a punktem środkowym wnętrza jest salon z kuchnią. Kolorystyka pomieszczeń opiera się na eleganckim zestawieniu zróżnicowanych faktur i materiałów, łączących głębokie brązy z jasnymi, białymi powierzchniami. Gładkie i matowe płaszczyzny zestawiono z licznymi, szklanymi refleksami i naturalną strukturą drewnianych i kamiennych okładzin.

Salon i kuchnią tworzą jedną, otwartą przestrzeń, ale część robocza została oddzielona ścianką telewizyjną, a przestrzeń do przechowywania i kuchenne urządzenia ukryto w minimalistycznej zabudowie ścian pozbawionej uchwytów. Kuchnia jest prawie niewidoczna, a jedynym elementem, który zdradza jej funkcję, jest stylowy kran na masywnej, kamiennej wyspie, która razem z krzesłami tworzy także przestrzeń do wspólnego przesiadywania podczas porannej kawy.

Te wnętrze wypełnia naturalne drewno, które stanowi wykończenie podłóg, ścian i zabudów stolarskich skrywających szafy i przestrzeń do przechowywania. Dynamiki przestrzeni dziennej dodają lamele, które tworzą zabudowę sufitu na fragmencie kuchni. Przytulnego charakteru dodaje także kominek, który umilać będzie mieszkańcom wspólne wieczory. W tej przestrzeni szkło, drewno i kamień stanowią zgraną i wyrafinowaną całość. Pozostałe pomieszczenia stylistycznie nawiązują do strefy dziennej apartamentu. Jasne i gładkie powierzchnie ścian zestawiono z drewnianymi okładzinami, które tworzą elegancką i stylową przestrzeń.

Aranżację mieszkania wzbogacają elementy wyposażenia wnętrz o współczesnych, minimalistycznych formach. Smukłe oprawy oświetleniowe podkreślają geometryczne kształty wypełniające przestrzeń apartamentu, a dyskretnie ukryte linie ledowe, schowane w przestrzeni sufitów podwieszanych czy ścian, efektownie oświetlają poszczególne strefy i części mieszkania. Ożywiającego charakteru całej aranżacji dodają liczne donice z roślinami, które pojawiają się zarówno w salonie i kuchni, jak i w przestrzeni sypialni i dziecięcego pokoju.

 

Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach Eleganckie wnętrza w ciemnych tonach


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.