Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi

Właścicielką prezentowanego mieszkania pod Warszawą jest intensywnie pracująca kobieta, która marzyła o stworzeniu własnej oazy spokoju, dzięki której po powrocie z pracy będzie mogła nabrać dystansu do szumu dnia codziennego. Wnętrze projektu pracowni KOKA utrzymane jest w kolorach ziemi z akcentami kolorystycznymi w odcieniach zieleni.


Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi
Projekt: KOKA pracownia
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski | FB

 

Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi

Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi


W tym niewielkim metrażu, na 50 metrach kwadratowych projektantom udało się zmieścić między innymi przestronną wyspę, która jest sercem domu. To tu toczą się rozmowy przy lampce wina, które przenoszą się później na wygodną kanapę. Właścicielka nie potrzebowała na co dzień dużego stołu, dlatego z wyspą zintegrowany jest stół śniadaniowy wsparty na szklanej nodze. Blat na wyspie wykonano z kamienia, który stanowi elegancki detal na tle matowych i drewnianych elementów zabudowy kuchennej. Na większe imprezy zaprojektowano przedłużenie stołu śniadaniowego, który może obsłużyć każdą imprezę. Salon i kuchnią tworzą jedną przestrzeń i sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu.

W tym wnętrzu ważną rolę odgrywa drewno, które w postaci wykończenia podłóg, blatów roboczych i okładzin dziennych nadaje przestrzeni przytulnego charakteru. Na ścianie możemy dostrzec także mosiężne kolibry. Na tle stonowanej kolorystyki w odcieniach bieli, beżów i brązów wybija się narożny wypoczynek w odcieniach butelkowej zieleni.

Sypialnia jest spójna z pozostałą częścią domu. Panują tu pastele, drewno oraz zieleń. Indywidualne charakteru dodaje jej tapeta za łóżkiem z delikatnym, roślinnym motywem.

Niewielka łazienka uzupełnia program funkcjonalny mieszkania. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia znalazły swoje miejsce. Drewno, delikatne gresy i wykończona w ciemnych barwach kabina prysznicowa korespondują z kolorami części dziennej.

 

Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi Wnętrza mieszkania w kolorach ziemi


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.