Apartament z miedzianym błyskiem

Apartament z miedzianym błyskiem w centrum Mokotowa stworzony został dla inwestorów, którym służy jako lokal okazjonalny. Miał stanowić wygodne a zarazem eleganckie miejscem spotkań. Nie mogło jednak w nim zabraknąć wszystkich elementów niezbędnych do dłuższego pobytu. Naturalna kolorystyka, zderzenie ciepłej i chłodnej tonacji, szlachetne materiały, proste linie, to wszystko tworzy komfortową, ponadczasową przestrzeń. Prostota wnętrza projektu pracowni Metr po Metrze nie narzuca się, a w swej skromności pozostaje subtelnie elegancka.


Apartament z miedzianym błyskiem
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Projekt wnętrz: Metr po Metrze / Patrycja Gubernat / Małgosia Frontczak-Kołacz
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste

 

Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem

Apartament z miedzianym błyskiem


Serce apartamentu stanowi przestronna część dzienna z komfortowym narożnikiem oraz duża wyspa w części kuchennej otwartej na salon. Wyspa z jasnym blatem z konglomeratu oświetlona miękkim miedzianym blaskiem lampy polskiego producenta Kaspa, jest ulubionym miejscem skupiajacym gości podczas spotkań towarzyskich. Część sypialniana mimo swej małej powierzchni ma bardzo intymny, przytulny klimat. Powtarza się tu ta sama paleta kolorystyczna co w całym mieszkaniu. Inwestorzy poprosili aby wszystkie sprzęty czy inne praktyczne urządzenia były ukryte dla oka. Stąd spora ilość zabudowy wykonanej na wymiar.

W apartamencie zadbano o komfort  i wygodę, o ktorą prosili inwestorzy w każdym detalu. Od rozwiązań technicznych, po odpowiednio dobrane meble, miękkie, naturalne tkaniny, po wysokiej jakości detale. Ciepły odcień drewna, zgaszone zielenie, biel i delikatne szarości wzbogacone zostały akcentami marmuru i miedzi. We wętrzu znajdziemy również wiele dobrego wzornictwa od polskich marek.

Inwestorzy cenią sobie polskie malarstwo mając słabość do Malczewskiego czy Dwurnika. Stąd w apartamencie także nie mogło zabraknąć odpowiedniego dzieła, które w harmonijny sposób wpisałoby się w charakter wnętrza. W części dziennej zawisł akryl na płótnie “Balans 2” Agnieszki Kirzanowskiej-Osińskiej. Abstrakcyjne prace artystki przepełnione są mieszanką detali, pozbawionych jednego dominującego elementu. Dlatego praca artystki tak idelanie wpisuje się we wnętrze apartamentu, które nasycone jest mnóstwem subtelnych, wzajemie uzupełniających detali bez dominacji któregoś z nich.

 

Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem Apartament z miedzianym błyskiem


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.