Apartamenty Wuwart – kameralny budynek mieszkalny projektu Q2Studio

„Jakie cechy powinien posiadać kameralny budynek mieszkalny XXI wieku?” – takie pytanie zadała sobie wrocławska pracownia Q2Studio, która za cel postawiła sobie reinterpretację formy tradycyjnej willi miejskiej. Finalny projekt, który powstanie na osiedlu Nowe Żerniki, będzie odnosił się do najistotniejszych elementów dawnego stylu. Prosta, zwarta bryła zatopiona w otaczającej zieleni, rozrzeźbiona loggiami oraz tarasami, wzbogacona minimalistycznym detalem, ma wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.


Obiekt: Wuwart apartments, Wrocław
Inwestor: PCG
Projekt architektoniczny: Q2Studio
Wizualizacje: BLOK studio

 

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Projekt Wuwart


Obraz wrocławskiej modernistycznej zabudowy apartamentowej we współczesnej odsłonie

Idea modelowego osiedla, będzie nawiązywała do zrealizowanej przed wojną wystawy „Wohnung und Werkraum Ausstellung”, czyli „Mieszkanie i miejsce pracy”, dlatego przystępując do projektu budynku wielorodzinnego, architekci z Q2Studio postawili sobie jeden cel — stworzenie miejsca, które znakomicie wpisze się w potrzeby mieszkańców osiedla Nowe Żerniki.


„Projektując Wuwart, położyliśmy nacisk, by jego przyszli lokatorzy mogli cieszyć się ponadczasową inwestycją, która łączy zalety życia w domu jednorodzinnym, czy mieszkania w penthouse’ie z dużym tarasem.”


Zabudowa wrocławskiego budynku mieszkalnego będzie składa się z trzech głównych brył, przy których każda z nich zbudowana będzie z dwóch pięter. Na każdej z trzech kondygnacji będą znajdować się po dwa mieszkania z dwustronną ekspozycją wschód zachód. Naprzemienny układ jednostek mieszkalnych pozwoli na zachowanie struktury budynku oraz prywatności jego przyszłych mieszkańców.


„Dzięki prostemu zabiegowi rozsunięcia prostopadłościennych „szuflad”, z którego składa się budynek, otrzymamy przestronne i eleganckie tarasy – namiastki ogrodów na piętrach”.


Do budynku będzie prowadziła rozbudowana strefa wejściowa ze szpalerami drzew i dużą ilością zieleni. Mieszkania na parterze będą mieć dostęp do prywatnych ogródków z dwóch stron – zarówno od salonów, jak i sypialni. Elewacja budynku będzie jasna i oszczędna w formie, natomiast wnętrza budynku będą nawiązywać do stylistyki wczesnego modernizmu, co będzie widoczne zarówno w kolorystyce, jak i detalu.


„Postawiliśmy na minimalizm, elegancję oraz wysublimowany detal. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów o zróżnicowanej fakturze i teksturze pozwoliło nam ograniczyć kolorystykę do kontrastu czerni i bieli” – zaznaczają architekci Q2Studio.


Projekt zakłada dowolne zaaranżowanie układu każdego apartamentu, tak, aby jego przyszli lokatorzy zyskali możliwość wprowadzenia własnych zmian. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy zyskają przestrzeń, która będzie dostosowana do ich preferencji.

Nowe Żerniki to modelowe osiedle, które ma stać się alternatywą do „produkcji taśmowej” mieszkań – mocno ujednoliconej i nie zawsze jakościowo zadowalającej oferty generowanej przez rynek. Za projekt osiedla odpowiadają najbardziej renomowane pracownie architektoniczne we Wrocławiu. Wuwa2 ma odpowiadać potrzebom mieszkańców miasta, sprzyjać budowaniu więzi społecznych, a także stać się przykładem spójnej wizji urbanistycznej, ze wszystkimi elementami potrzebnymi do wygodnego funkcjonowania.

 

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio
Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

Apartamenty Wuwart, Wrocław. Projekt: Q2Studio

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.