Dom dwustronny z nowoczesną strefą wypoczynkową biura Urban Project

W podwarszawskiej miejscowości już niedługo powstanie wyjątkowy dom stworzony przez architektów biura Urban Project. Stonowana strefa wejściowa nie zdradza jednak okazałości nowoczesnej strefy wypoczynkowej, ukrytej na tyłach domu i ogrodu.


Dom dwustronny
Pracownia: Urban Project
Lokalizacja: okolice Warszawy

 

Dom dwustronny pod Warszawą. Projekt: Urban Project

Dom dwustronny pod Warszawą. Projekt: Urban Project

Dom dwustronny pod Warszawą. Projekt: Urban Project

Dom dwustronny


Od ulicy klasyczna architektura. Od ogrodu nowoczesna strefa wypoczynkowa.

Patrząc na wizualizacje, w pierwszym momencie moglibyśmy nie powiązać tych dwóch widoków jako należących do jednego budynku. Elewacja wejściowa utrzymana jest w pastelowej kolorystyce, która świetnie koresponduje z naturalnym kamieniem o jasnej barwie i ciemnym wykończeniem dachu. Podobne rozwiązania znajdziemy też na przeciwległej części budynku, tam jednak do głosu dochodzą ogromne przeszklenia, a także zewnętrzna przestrzeń do rekreacji.Wkomponowany w teren, rozległy taras sąsiaduje z podłużną sadzawką. Ta z kolei kompozycyjnie łączy się z wewnętrznym basenem, tym samym zacierając granicę między ogrodem a domem. Jednak sercem całego założenia jest wysokie na dwie kondygnacje palmarium. Przeszklone z każdej strony pomieszczenie – łącznie z dachem, nie tylko gwarantuje doskonałe warunki wzrostu dla roślin, ale również zapewnia wyjątkowe widoki o każdej porze roku i z niemal każdego miejsca w budynku. Całkowicie przeszklona jest również ściana salonu. Natomiast mocno zaakcentowane w bryle, wysunięte elementy okapów i stropów, układające się w litery „C”, dodają całości nowoczesnego sznytu.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.