Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy

Dom w dzielnicy Wawer pod Warszawą to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z ducha minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów.


Dom w sosnowym lesie
Projekt: MUS ARCHITECTS

 

Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy

Dom w sosnowym lesie


Dom w dzielnicy Wawer pod Warszawą to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z ducha minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów.

Budynek posiada dwie kondygnacje, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 200 m². Kompozycja stworzona została z dwóch prostopadłościennych brył – większej podłużnej tworzącej parterowy pawilon oraz mniejszej kostce piętra w części ustawionej na kondygnacji parteru, a w części wysuniętej poza nią. Taka forma tworzy odpowiednie przedpole wejściowe – dopełniając program funkcjonalny domu oraz jednocześnie dynamizuje architekturę.

Architektura budynku jest czysta, skromna w wyrazie, oparta o minimalizm rozwiązań zarówno formalnych, materiałowych, jak i kolorystycznych. W kompozycji bryły, której nadano kubiczne formy, dominuje prostota i lekkość, którą dodatkowo podkreślają duże przeszklenia i otwarcie na zieleń lasu.

Wnętrza domu są doskonale doświetlone naturalnym światłem. Dom jest komfortowy, ma przemyślany układ funkcjonalny i aranżacyjny, odpowiadający na potrzeby mieszkańców. Parter budynku jest niemal w całości otwarty na ogród, co umożliwia zacieranie granicy między wnętrzem a zewnętrzem. Dom jest połączony z ogrodem, co sprawia, że mieszka się w nim w harmonii z otaczającą przyrodą.

Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras oraz otwarta kuchnia z jadalnią. Ponadto, w strefie dziennej domu znajduje się gabinet mogący pełnić funkcję pokoju gościnnego, siłownia i łazienka oraz toaleta dla gości zlokalizowana w strefie wejściowej domu. Kondygnację uzupełniają niezbędne pomieszczenia jak garderoba, magazyn czy też pomieszczenie gospodarcze oraz spiżarnia dostępna z kuchni.

Piętro to strefa nocna. Znajduje się tu sypialnia master z własną łazienką i obszerną garderobą, która została dwustronnie doświetlona – ma widok na ogród leśny jak również duże przeszklenia na prywatne patio znajdujące się po przeciwległej stronie. Na piętrze znajduje się także pralnia i pomieszczenie gospodarcze. Piętro budynku jest znacznie mniejsze od kondygnacji parteru. Dzięki temu, budynek wizualnie nabiera lekkości.

Dom nie posiada garażu, zamiast tego architekci zaprojektowali zewnętrzne miejsca postojowe przed budynkiem. Są one wraz z całą strefą wejściową naturalnie zadaszone przez wysunięcie bryły wyższego piętra.

Otoczenie domu to zielona, leśna działka z wysokimi sosnami, mchami i porostami. Las kontrastuje z syntetyczną białą architekturą, co dodatkowo podkreśla jej nowoczesną formę. Surowa i minimalistyczna kompozycja architektoniczna współgra jednak z otoczeniem. Dom jest otwarty na las i zaprasza go do środka. Ogród jest w znaczącej części dziki, leśny i utrzymuje harmonię z bezpośrednim otoczeniem. W ogrodzie wyznaczono miejsce na taras z miejscami do wypoczynku.

Całość kompozycji została zaprojektowana z myślą o wysokim standardzie i komforcie mieszkańców, z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i energooszczędnych.

 

Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.