Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły

W miejscowości Niechorze miało powstać siedem sześcioosobowych domków całorocznych pod wynajem i staw kąpielowy. Jednym z ważniejszych aspektów w procesie projektowym stało się, aby zapewnić przyszłym gościom możliwie największą prywatność, otwarcie na ogród i mało inwazyjną lokalizację miejsc postojowych. Według tych założeń zespół pracowni Z3Z Architekci zaprojektował domki o powierzchni zabudowy niewiele większej niż 35mkw w bardzo atrakcyjnej bryle „nowoczesnej stodoły” z przeszkloną ścianą szczytową.


Domki nad morzem w Niechorzu
Projekt:
 Z3Z ARCHITEKCI | Mateusz Zajkowski
Lokalizacja: Niechorze, woj. zachodniopomorskie

 

Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły

Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły


Domki zlokalizowane są na działce rekreacyjnej znajdującej się w odległości niecałe 500 metrów od brzegu Morza Bałtyckiego i 3 kilometry od Jeziora Liwia Łuża.

Budynki usytuowano tak, aby przed każdą ścianą szczytową zapewniona została wolna przestrzeń ogrodu. Boczne i tylne ściany są bardziej surowe. Kilka okien, które musiały powstać by doświetlić pomieszczenia są tak usytuowane względem siebie, żeby nie „zaglądały” do sąsiadów. Na parterze znajduje się łazienka, salon i aneks kuchenny, natomiast na piętrze zaplanowano dwie sypialnie oraz pomieszczenie wc. Przestrzeń wewnątrz jest kompaktowa, ale w pełno funkcjonalna i zaspokajają potrzeby turystów przybywających tłumnie nad polskie morze.

Bryła domków jest czysta, dzięki temu nawet w gęstej zabudowie wygląda dobrze i nie przytłacza. Elewacja wykonana jest z desek drewnianych w układzie pionowym, dach o kącie nachylenia 45 stopni pokryty został blachą na rąbek. Przed przeszkloną ścianą szczytową znajduje się także niewielki taras.

 

Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.