Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz

Projekt wnętrza apartamentu na warszawskim Artystycznym Żoliborzu pracowni KAEL Architekci powstał z myślą o młodych osobach, którym bardzo zależało na posiadaniu nietuzinkowego mieszkania w stylu modernistycznym.. Elementami wyróżniającym wnętrze są zastosowane zaokrąglone krawędzie oraz meble o nietradycyjnym i oryginalnym wyglądzie. Dodatkowo w realizacji projektu na jednej ze ścian pojawi się mural uznanego artysty – Chazme.


Apartament w Warszawie
Projekt: KAEL Architekci
Zdjęcia: Rafał Chojnacki

 

Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz

Dwupoziomowe mieszkanie z muralem wewnątrz


Dwupoziomowy apartament charakteryzuje się otwartą przestrzenią dzienną, w której podziały są wyznaczone przez zaprojektowaną zabudowę i meble. Strefa master (sypialnia, garderoba oraz łazienka) zostały oddzielone przesuwną ścianką szklaną, co maksymalizuje poczucie przestrzeni. Mieszkanie jest dobrze doświetlone dzięki licznym oknom wychodzącym na różne strony świata. Część pełniąca funkcję salonu posiada dodatkowo dwukondygnacyjne przeszklenie oraz wysoki sufit dzięki antresoli znajdującej się piętro wyżej.

Minimalistyczne kręcone schody, który prowadzą wyżej, dodają niepowtarzalnego charakteru, a także pozwalają na oszczędność miejsca. Drugi poziom apartamentu pełni głównie funkcję prywatnej strefy oraz przestrzeni do pracy. Udało się tu wygospodarować przestrzeń na wygodną saunę z widokiem na panoramę Warszawy poprzez zastosowanie lustra weneckiego. Dzięki temu ciekawemu zabiegowi przebywanie w saunie nie jest monotonne, a przy tym nie cierpi na tym prywatność osób korzystających z niej.

 

Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz Dwupoziomowy apartament z muralem wewnątrz


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.