HORIZON – Minimalistyczna willa projektu Mobius Architekci

HORIZON to projekt nowoczesnej willi opracowany w biurze Mobius Architekci. Jedną z głównych inspiracji dla budowy formy domu była jego lokalizacja – usytuowanie na widokowej działce położonej na skarpie, otoczonej z jednej strony lasem, a z drugiej zapewniającej przepiękny widok na panoramę miasta.

Nazwa domu jednoznacznie opisuje bryłę budynku – dom posiada horyzontalny układ. Formę obiektu tworzy kompozycja prostopadłościennych bloków mieszczących funkcje domu oraz dynamiczny układ płaszczyzn ścian, stropów czy balustrad definiujących poszczególne strefy. Duże przeszklenia oraz relacje przestrzenne poszczególnych pomieszczeń z ogrodem i tarasami łączą wnętrza domu z otoczeniem. Na każdym poziomie domu zapewniono wyjście na ogród, taras czy patio z basenem, umożliwiając jego mieszkańcom obcowanie z naturą oraz podziwianie efektownej panoramy zarówno z części dziennej, wypoczynkowej, jak również przestrzeni nocnej.

Elewacje willi wykończono konsekwentnie naturalnymi materiałami w odcieniach bieli, szarości oraz brązów – od białych wielkoformatowych płyt, poprzez miedź, naturalny kamień oraz beton.

Rezydencja o minimalistycznej formie, dzięki wzajemnym relacjom prostych brył i płaszczyzn tworzy dynamiczną i efektowną całość.

Budowa domu studia Mobius Architekci startuje już w czerwcu. Planowane zakończenie robót to jesień 2020 roku.


„Horizon”
Pracownia: Mobius Architekci Przemek Olczyk
Projekt: Przemek Olczyk
Zespół: Patrycja Tronina, Magda Sawicka
Lokalizacja: Warszawa
Planowany termin realizacji: 3 kwartał 2020

 

HORIZON – Minimalistyczna willa projektu Mobius Architekci

Projekt domu „Horizon”. Autorzy: Mobius Architekci Przemek Olczyk

Projekt domu „Horizon”. Autorzy: Mobius Architekci Przemek Olczyk

Projekt domu „Horizon”. Autorzy: Mobius Architekci Przemek Olczyk

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.