Kinkiety Shine MiLAGRO – funkcjonalne i nowoczesne kinkiety

Współczesne kinkiety w niczym nie przypominają tych, które jeszcze kilka lat temu wszechobecne były niemal w każdym domu. Instalowane przede wszystkim w łazienkach, są znakomitą formą oświetlenia, ale i… dekoracji. Najlepszym tego dowodem jest stylowa i gustowna kolekcja kinkietów Shine od MiLAGRO. Stworzona przez jedną z najbardziej wszechstronnych polskich marek oświetleniowych, stanowi doskonałą opcję nie tylko do łazienki.

Kinkiety Shine MiLAGRO – funkcjonalne i nowoczesne kinkiety


 

Kinkiety Shine od MiLAGRO – gdzie się sprawdzą?

Kinkiety niezmiennie kojarzą nam się z łazienkami i nie ma w tym niczego zadziwiającego, bo właśnie tam, wciąż są najczęściej i najchętniej instalowane. Powód jest prosty – oświetlenie tego typu nie zajmuje wiele miejsca, a dodatkowo zapewnia dobre światło w miejscach szczególnie wymagających np. przy lustrze.

Kinkiety Shine MiLAGRO nadają się jednak nie tylko do łazienki. Proste oświetlenie w eleganckich kolorach (złoty, mosiężny, miedziany, czarny, biały, chrom) świetnie sprawdzi się także w roli oświetlenia pokojowego. Szczególnie przyda się w domowych gabinetach, podłużnych holach czy przestronnych przedpokojach. Pomoże doświetlić przedsionek, domowy ganek, czy przestrzeń nad schodami. Podłużna i stylowa lampa uzupełniona w technologię LED pozwoli uwydatnić ważne certyfikaty, dyplomy czy plakaty zawieszone na ścianie. Może służyć też jako oświetlenie dodatkowe przy gablocie, biblioteczce lub półce z książkami.

Sprawdź kolekcję kinkietów Shine MiLAGRO: https://lampoteka.pl/shine-milagro

Kinkiety Shine – gustowne oświetlenie do łazienki


Mimo ogromnej wszechstronności tej kolekcji, z doświadczenia wiemy, że kinkiety Shine najchętniej jednak wybierane są przez użytkowników do łazienek. Przyczyn takiego stanu można dopatrywać się na wielu płaszczyznach.

Przede wszystkim cała kolekcja Shine oznaczona jest wysokim stopniem IP. To międzynarodowy standard, który określa poziom ochrony lub szczelność obudowy przed ingerencją wody, ciał stałych i pyłu. Oznaczenie jasno określa, czy dana lampa jest bezpieczna w użytkowaniu w konkretnych warunkach.

Większość ekspertów wyznaczających standardy dla oświetlenia łazienkowego przyjmuje minimalny poziom ochrony jako IP44. Wyjątkiem okazuje się tzw. strefa 0, gdzie zalecana klasa to minimum IP67, oraz strefa 3, z wystarczającą ochroną IP21.

Wszystkie lampy z kolekcji Shine oznaczone są właśnie symbolem IP 44, więc doskonale nadają się do domowych lub biurowych łazienek. Choć oczywiście modele te można bez problemu zastosować w pomieszczeniach niezagrożonych działaniem wody lub wilgoci.

Lampy Shine MiLAGRO – eleganckie kinkiety nie tylko nad lustro


Decydując się na instalację oświetlenia dodatkowego w łazience, najczęściej stawiamy na lampę nad lustro. Dobre oświetlenie tej strefy ułatwia codzienną toaletę, golenie, wykonywanie makijażu itp. W zależności od wielkości łazienki i potrzeb można postawić na pojedynczy model lub dwie osobne lampki zawieszone po bokach lustrzanej tafli.

Kinkiety Shine stwarzają możliwość instalacji zarówno bezpośrednio nad lustrem, jak i po jego obu stronach. Płaska podłużna forma lamp sprawia, że przestrzeń jest równomiernie doświetlona. Lampy te użytkowane samodzielnie (bez wsparcia oświetlenia głównego) są w stanie stworzyć przyjemny, ciepły klimat podczas relaksacyjnych seansów kąpielowych.

Oczywiście każdą lampę z tej kolekcji można również zamontować w innych, oddalonych od głównego źródła wody, strefach. Rozwiązanie takie sprawdzi się na pewno w większych łazienkach, gdzie oświetlenie dodatkowe ma istotne znaczenie.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.