Dom-instalacja "Origami House". Projekt: Medusa Group

Inspirowany sztuką origami dom-instalacja pracowni Medusa Group

Dom-instalacja inspirowany sztuką origami jest wynikiem fascynacji inwestora kulturą Japonii. Oryginalną formę obiektu zaprojektowali architekci z pracowni Medusa Group. Origami House to na pozór prosty budynek o geometrycznej formie. Jego bryłę tworzy skomplikowany układ stalowej konstrukcji, krytej grafitową powłoką poliuretanową.

Architekt poleca: czystość bez kompromisów - funkcjonalne rozwiązania z serii Geberit ONE

Architekt poleca: czystość bez kompromisów – funkcjonalne rozwiązania z serii Geberit ONE

Doświadczenia związane z epidemią stawiają przed branżą sanitarną wiele wyzwań. Świadomość, że od higieny zależy nasze bezpieczeństwo, skłania do poszukiwania nowych rozwiązań i przedefiniowania klasycznej toalety. Czy jest to możliwe bez rezygnowania z walorów estetycznych?

Szymon Hańczar, Magdalena Boul i Marcin Zieliński o kolorach we wnętrzu biurowym

Szymon Hanczar, Magdalena Boul i Marcin Zieliński o kolorach we wnętrzu biurowym

Beżowy gabinet, niebieska sala konferencyjna czy open space z zielonym akcentem. Okazuje się, że odpowiednio dobrane kolory w przestrzeni biurowej mają ogromny wpływ na pracowników, ich emocje oraz wydajność. Potwierdzają to opinie ekspertów z branży wnętrzarskiej.

Pomocnicy gotowi na święta - nowoczesne urządzenia firmy Comitor

Pomocnicy gotowi na święta

Podczas robienia listy świątecznych zakupów warto wziąć pod uwagę urządzenia kuchenne, które będą pomocne w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Za naszą kreatywnością i ilością dań, w roli pomocników sprawdzą się nowoczesne urządzenia Blanco, Novy i Küppersbusch z oferty Comitor.

Grzejnik NIVA od VASCO. Za co pokochali go architekci wnętrz?

Grzejnik NIVA od VASCO. Za co pokochali go architekci wnętrz?

Prosta bryła posiadająca niezwykłą zdolność do wtapiania się w każde wnętrze. Taki właśnie jest dekoracyjny grzejnik NIVA od VASCO, który od lat cieszy się zainteresowaniem architektów i projektantów wnętrz. Wszystko za sprawą estetyki wykonania, funkcjonalności oraz skuteczności oddawania ciepła.

5 sposobów na sypialnię marzeń

5 sposobów na sypialnię marzeń

Ma być funkcjonalna, ale też piękna, stylowa i modna. Sprzyjać relaksowi w ciągu dnia, a nocą zapewnić spokojny sen. Jak zaaranżować taką idealną sypialnię? Architekci pracowni Decoroom znają 5 niezawodnych sposobów.

Fotele Gala Collezione w rękach projektantów i blogerów

Fotele Gala Collezione w rękach projektantów i blogerów

Fotele sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Są meblami uniwersalnymi i niezbędnymi w większości wnętrz. Jak zaaranżować ich ustawienie tak, by pasowały do estetycznego kodu wnętrza? Zobaczmy, jak propozycje polskiego producenta wkomponowali we własne przestrzenie projektanci i blogerzy wnętrzarscy.

Budynek Sagittarius Business House. Materiały graficzne oraz zdjęcia © Guardian Glass, LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Szkło SunGuard SN 70/35 HT na fasadach budynków Sagittarius Business House oraz West Link

Sagittarius Business House oraz West Link to dwa nowoczesne obiekty biurowo-usługowe zlokalizowane we Wrocławiu. Budynki te łączy ze sobą nie tylko stolica Dolnego Śląska i ciekawa koncepcja architektoniczna, ale również zastosowane na fasadach szkło. W obu przypadkach jest nim SunGuard SN 70/35HT – wysokoselektywne szkło od Guardian.

5. edycja międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood

Ciekawe pomysły studentów na meble miejskie, czyli warsztaty Mood for Wood

5 edycja międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood za nami. Studenci kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji pod okiem tutorów w ciągu 5 lat zrealizowali 23 meble miejskie dla mieszkańców Poznania.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.