Minimalistyczny dom pośród drzew

Działka, na której zlokalizowany jest budynek, posiada gęste zadrzewienie młodym lasem sosnowym, który do złudzenia przypomina zalesienie nad polskim morzem. Charakterystyczny klimat, który da się odczuć jedynie na tej działce wyznaczył kierunek projektu pracowni todos.architekci w stronę bardzo minimalistycznej formy i naturalnych okładzin zewnętrznych.


Dom pod Warszawą
Projekt: todos.architekci | Facebook | Instagram

 

Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew

Minimalistyczny dom pośród drzew


Dom został podzielony na podstawową bryłę „stodoły” z dachem dwuspadowym mieszczącym garaż i pomieszczenia techniczne na parterze oraz część nocną na piętrze. Ta bryła, włącznie z połacią dachową, została obłożona naturalnie opalanym czarnym drewnem sosnowym.

Elementem horyzontalnym są dwie bryły uplastycznione o zewnętrze tarasy. Formy lokowane są względem siebie prostopadle i otwierają się na ogród – w nich znajduje się strefa dzienna oraz pomieszczenia gościnne. Ta część domu zostanie wykończona płytami betonowymi. Jeden z tarasów posiada otwarcie na istniejące, jedno z większych drzew na działce. Połączenie natury z projektowaną architekturą ma symbolizować symbiozę z przyrodą, na którą duży nacisk kładą Inwestorzy oraz projektanci.

W projekcie zastosowano także technologię odnawialnych źródeł energii, co między innymi, czyni ten dom zeroemisyjnym i zeroenergetycznym.

 

Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew Minimalistyczny dom pośród drzew


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.