Minimalistyczny dom z kolorowym muralem witającym gości i mieszkańców

Ten dom już na pierwszy rzut oka intryguje i przykuwa uwagę. Jeden z Inwestorów – Hanna Kłopotowska Art – zajmuje się malarstwem, co mocno wpłynęło na główną ideę domu podczas prac nad koncepcją. Ściany frontowe budynku zostały zaprojektowane jako minimalistyczne bez większych otworów okiennych. Mają one stanowić tło dla wyeksponowanego i przeszklonego wiatrołapu. Wejście do domu zaprojektowanego w pracowni todos.architekci skrywa akcent kolorystyczny w postaci muralu, który został stworzony specjalnie przez Panią Inwestor. Niecodzienny kolor w projekcie przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia będzie stanowił niepowtarzalną wizytówkę obiektu i Inwestorów.


Dom na osiedlu Villa Morena
Projekt: todos.architekci | Facebook | Instagram
Lokalizacja: okolice Poznania, województwo wielkopolskie

 

 

Minimalistyczny dom z kolorowym muralem witającym gości i mieszkańców


Kolejną ideą przewodnią tego budynku jest rozczłonkowanie domu na trzy oddzielne bryły oraz wykończenie ich w różny sposób, w zależności od pełnionych funkcji. Bryła z szarych płyt włókno-cementowych to strefa dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią oraz otwarciem na południe w kierunku ogrodu. Część garażowo – gospodarcza pokryta zostanie blachą na rąbek w kolorze antracytu, co ma odzwierciedlać techniczny charakter jej funkcji. Sypialnie mieszczą się w części obłożonej w całości drewnem elewacyjnym.

3 minimalistyczne bryły o kształtach nawiązujących do tradycyjnej formy domu przekrytej stromymi dachami tworzą spójną całość. Wycięcia w prostych formach otwierają wnętrza domu na otaczający krajobraz, a charakterystyczny mural efektownie wita mieszkańców i gości. Oryginalny akcent, który nadaje nowoczesnej willi indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru podkreśla także pasję jego właścicielki. Efekt potęguje oświetlenie wydobywające kolory obrazu wieczorową porą.Architektura jest dziedziną sztuki. Przy tej okazji współpraca z Inwestorami przełożyła się na wspólną pracę projektową, nowe doświadczenia oraz wykreowanie powiązania świata architektury ze światem malarstwa. 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.