Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania

Kolorowe i energiczne mieszkanie znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych części Warszawy na Sielcach, 5 minut piechotą od parku Łazienki Królewskie. Na osiedlu znajdują się niskie bloki w otoczeniu zieleni. Podczas projektowania biuro Mili Młodzi Ludzie postawiło sobie za cel, aby wykorzystać jak najwięcej naturalnych materiałów.


Mieszkanie na Sielcach
Pracownia: Mili Młodzi Ludzie
Projektanci:
Przemysław Nowak, Lech Moczulski, Iza Rogucka
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 54 m2
Zdjęcia: PION

 

 

Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania

Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania


Właściciele mieszkania to młodzi ludzie lubiący styl skandynawski, stąd naturalnie pojawił się pomysł wykorzystania w zabudowach meblowych sklejki. Część odzyskanego parkietu z klepki połączono z posadzką betonową.

Charakterystycznym motywem aranżacji wnętrza mieszkania jest kolor niebieski, który pojawia się w przestrzeni nadblatowej kuchni, na geometrycznych posadzkach salonu i sypialni oraz w formie drobnych akcentów w łazience i elementach zabudowy meblowej pozostałych pomieszczeń.

Zabudowy ze sklejki wypełniają kolejne pomieszczenia. W części wypoczynkowej uwagę zwraca efektowny regał, którego kolorowe grzbiety książek ożywiają wnętrze. Minimalistyczne zabudowy kryją także przestrzeń niezbędną do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, i nie tylko… Jedną z wytycznych było stworzenie miejsca do pracy na komputer stacjonarny w domu. Roboczą stację zaprojektowano jako część regału na w salonie. Podobne schowki znajdują się w łazience. W ich wnętrzu ukryto pralki, a także przestrzeń do przechowywania kosmetyków czy środków czystości.

Całość wnętrza została uzupełniona o meble vintage, które dobrze komponują się z nowoczesną zabudową stolarską.

 

Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.