Minimalizm form, proste kształty i zaskakujące kolory we wnętrzach mieszkania

Minimalizm form, proste linie i konsekwencja w kolorystyce, fakturach i materiałach to główne atuty wnętrza mieszkania na Warszawskim Ursynowie, zaprojektowanego przez Patrycję Gubernat ze studia Metr po Metrze. Zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.


Mieszkanie na Ursynowie
Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste

 

Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste

Minimalizm form, proste kształty i zaskakujące kolory


Idealnie rozplanowane 80 m2 pozwoliło stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla młodej czteroosobowej rodziny. Uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb mieszkańców przy zachowaniu komfortu użytkowania było nadrzędną rolą w projektowaniu tego mieszkania.

Pan domu miał dwa wymagania: wymarzoną wannę oraz mini strefę gamingową do realizacji swojej pasji do gier, która została sprytnie ukryta w zabudowie salonu przed oczami gości. Pani domu otrzymała funkcjonalną i minimalistyczną kuchnię z miętowym akcentem a dzięki swojemu zamiłowaniu do oryginalnego detalu miała decydujący głos przy wyborze tych najważniejszych materiałów wykończeniowych.

Strefa pokojów dzieci (4 i 5 lat) to inna niekończąca się opowieść, gdzie wyobraźnia nie ma granic. Każdy pokój opowiada inną historię, która współgra z osobowością i pasjami jego właściciela.

Pomimo swej małej powierzchni (10 i 11 m2) udało się stworzyć  kolorową, funkcjonalną przestrzeń na kilku poziomach. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu mebli modułowych włoskiej marki meblowej Nidi.

Marka Nidi proponuje kompaktowe rozwiązania we wnętrzach dla dzieci i młodych ludzi. To nie tylko meble, tekstylia, akcesoria ale przede wszystkim doskonale przemyślana koncepcja rozwiązań, które cechuje wysoka jakość, wygoda, ergonomia i ponadczasowy design. Szerokie spektrum stylistyki, wysublimowana kolorystyka, prostota i jednoczesne piękno to zasługa projektantów tworzących markę od ponad 70 lat.

Dzieci rosną, zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Dlatego w projektowaniu dla najmłodszych najważniejsze jest wykreowanie przestrzeni, która będzie podążać za tymi zmianami i pozwoli dzieciom rozwijać własną osobowość.

 

Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste Mieszkanie na Ursynowie. Projekt: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.