Ciepłe i stonowane kolory ożywione naturalnym drewnem

Koncepcja wnętrz projektu frog studio to aranżacja apartamentu zlokalizowanego na ostatnim piętrze budynku w ścisłym centrum miasta. Praca nad projektem została rozpoczęta podczas etapu projektowania budynku, dzięki temu architekci mogli wprowadzić niewielkie tylko zmiany w układzie ścian działowych – idealnie dopasowując lokal do potrzeb rodziny trzyosobowej. Kolorystyka bazuje na łączeniu stonowanych, ciepłych barw i naturalnych drewnianych okładzin. W przestrzeni apartamentu nie zabrakło także wyrazistych akcentów – abstrakcyjnych obrazów ożywiających wnętrza czy mocnych, ciemnych barw, które pojawiają się w jednej z sypialni.

Architektom z frog studio zależało na wyraźnym zaakcentowaniu poszczególnych części mieszkania. Sufitami podwieszanymi oraz ciekawymi podziałami posadzek mieszkanie zyskało efektowny i funkcjonalny podział na strefy funkcjonalny. Zabieg ten dodatkowo podkreślony został zróżnicowaniem kolorów na ścianach oraz sufitach. Mieszkanie jest wyposażone w dużą liczbę potrzebnych szaf, które często ukryte łączą się z zabudową ścian subtelnie skrywając niezbędną przestrzeń do przechowywania. W niektórych miejscach szafy mają także swoją kolorystyczną kontynuację w sufitach lub posadzkach, nadając aranżacji spójnego charakteru.

Sypialnie utrzymane są w ciepłych oraz spokojnych barwach co sprzyja odpoczynkowi i regeneracji. W całym mieszkaniu przeplata się motyw roślinny w postaci rozmytych, niesprecyzowanych grafik czy tapet.

W łazience eleganckie szarości płyt gresowych ożywiają drewniane elementy wykończenia i zabudowy ścian, które korespondują z kolorystyką pozostałych pomieszczeń. W jej wnętrzu udało się znaleźć miejsce zarówno na kabinę prysznicową, jak i wannę, która wraz z klimatycznym oświetleniem stwarza świetne warunki dla relaksacyjnych kąpieli.


Apartament w Kielcach
Projekt: frog studio – Marcin Janus / Marcin Gałuszka
Opracowanie: Karolina Met-Ciurkot / Dominika Bysiak
Powierzchnia: 61 m2

 
Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.