Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza.

Te mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa, które wyjątkowo ceni sobie proste i funkcjonalne wnętrza. Głównym założeniem projektu Studio Design Sugar miała być przytulna i ponadczasowa przestrzeń. Aranżacja łączy proste współczesne formy, betonowe szarości i ciepłe drewniane forniry tworząc eleganckie, pełne smaku wnętrze. 


Miodowy Zakątek
Projekt wnętrz: Studio Design Sugar
Lokalizacja: Częstochowa
Powierzchnia: 83 m2

 

Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza. Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza.

 

Miodowy Zakątek


Odrzuciliśmy pokusę podążania za aktualną modą. Nasza uwaga skupiła się na aspekcie potrzeb i funkcji użytkowników w cyklu dobowym – opowiada Monika Nowak ze Studio Design Sugar.


Ściany i sufity zostały wykończone jasnoszarym tynkiem, imitującym beton. Wysokie sufity pozwoliły na podwieszenie i wprowadzenie dodatkowego oświetlenia led. Posadzkę wykończono mikrocementem w odcieniu zbliżonym do materiału zastosowanego na ścianach. Powierzchnie pięknie przenikają się i łączą w jednolitą, spójną całość. Kluczowy dla koncepcji wnętrz okazał się wybór odpowiednich drewnianych fornirów, które miały wprowadzić do przestrzeni mieszkania ciepło i nadać aranżacji naturalnego charakteru.

Salon ożywia zielony narożnik o prostym kształcie, który pozwala cieszyć się domownikom pełnią komfortu. Dodatkowymi elementami nadającymi wnętrzu przytulności są puszysty dywan oraz wszechobecna roślinność. Interesującą częścią aneksu kuchennego jest wyspa scalona ze stołem. Połączenie tych dwóch funkcji pozwoliło zaprojektować nietypową formę, która nadaje wnętrzu nowoczesności.

Sypialnia klimatem nawiązuje do części dziennej mieszkania. Uwagę przyciąga ściana za łóżkiem wykonana z drewnianych lameli. Przytulności nadaje łóżko wykończone w całości szarą tkaniną i miękki dywan.

Łazienka jest bardzo prosta i funkcjonalna. Znajduje się w niej prostokątne lustro z oświetleniem led, wysokie umywalki oraz wisząca szafka połączona w jednej płaszczyźnie z zabudową wanny.

 

Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza. Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza. Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza. Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza. Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza. Miodowy Zakątek. Przytulne i ponadczasowe wnętrza.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.