Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty.

Ciemne kolory we wnętrzu nie są najczęstszym wyborem, my jednak jesteśmy fanami nowoczesnych wnętrz w grafitowych czy czarnych barwach, wzbogaconych oryginalnymi akcentami i nastrojowym oświetleniem! Wydaje się również, że ciemne kolory w aranżacji własnych mieszkań i domów stają się coraz popularniejsze. To mieszkanie zostało stworzone dla młodej pary, która uwielbia nowoczesny styl i przyciągające wzrok nietuzinkowe akcenty. Takie są właśnie wnętrza zaprojektowane przez studio hilight.design.


Mieszkanie dla młodej pary w ciemnych tonach
Projekt wnętrz: hilight.design
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 63 m2

 

Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty.

Oryginalne wnętrza młodej pary


Projektanci postawili na ciemną kolorystykę, umiarkowane akcenty oraz kompozycję wysokiej jakości materiałów. Odważne wnętrza charakteryzuje również kontrast faktur i użytych materiałów na podłodze, ścianach i sufitach. Jasna, betonowa podłoga zestawiona została z ciemnymi ścianami wykończonymi drewnianymi okładzinami. Aranżację wzbogacają także szklane i metalowe elementy wyposażenia wnętrza.

W minimalistycznych, nieco surowych wnętrzach architekci zastosowali wiele detali i akcentów przykuwających uwagę. Klimat aranżacji tworzy kompozycja ciemnych ścian i nasyconych detali. Na tle monochromatycznych ścian w odcieniach czerni i szarości wybijają się poszczególne elementy wyposażenia i designerskie akcenty. Stylowa sofa od B&B Italia w rudo-brązowym kolorze, dywan bąbelkowy z Moooi oraz designerskie, szklane stoliki kawowe Glas Italia łączą się w inspirującą całość.

Jednym z wyzwań podczas pracy nad koncepcją wnętrza był nieforemny kształt mieszkania i ściana ze skosem, która zainspirowała projektantów do stworzenia niestandardowego układu salonu i części kuchennych. Kształt mieszkania wpłynął również na wybór oraz projekt mebli. Jednym z charakterystycznych elementów aranżacji jest stylowa wyspa kuchenna wykonana z ciemnego metalu, który współgra z kolorystyką całego mieszkania. Usytuowana została nietypowo – tuż przy dużych oknach, dzięki czemu zyskała dużą ilość naturalnego światła. Wszystkie naczynia i sprzęty kuchenne zostały ukryte w minimalistycznej bryle oraz zabudowie ścian. Klienci nie gotują często, dlatego też chcieli zachować czysty i niezakłócony wygląd wnętrza. Nad masywną formą zawisła oryginalna lampa firmy Flos, która podkreśla surowy charakter wnętrza.

Ciemna kolorystyka i minimalistyczne formy elementów wyposażenia towarzyszą mieszkańcom we wszystkich częściach mieszkania – zarówno w strefie dziennej, jak i tej bardziej intymnej – nocnej. Klimat wnętrz buduje także nastrojowe oświetlenie w postaci akcentów świetlnych i subtelnych strumieni światła sączących się dyskretnie zza ścian i sufitów.

 

Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty. Oryginalne wnętrza młodej pary. Ciemne kolory i designerskie akcenty.

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.