Projektanci z pracowni mode:lina architekci nagrodzeni w Szanghaju!

Mamy ogromną radość poinformować Państwa o zdobyciu nagrody EuroShop Retail Design Award 2015. Architekci Jerzy Woźniak oraz Paweł Garus odebrali 13 maja 2015 roku nagrodę podczas uroczystej gali w Shanghai Kerry Hotel w Szanghaju.

Projekt Jabłka Adama to pierwszy polski projekt nagrodzony w 8-letniej historii konkursu.


Jabłka Adama – Apple computer store
Pracownia:
mode:lina architekci
Zespół autorski: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
Realizacja: Kwiecień 2013
Lokalizacja: Poznań
Powierzchnia: 60 m2
Zdjęcia: Marcin Ratajczak
Branding: MINIMA

 

Projektanci z pracowni mode:lina architekci nagrodzeni w Szanghaju!

Sklep „Jabłka Adama” projektu mode:lina architekci z prestiżową nagrodą


EuroShop to największe targi inwestycyjne w sektorze biznesowym. Uczestniczy w nich ponad 100 tys. odwiedzających i ponad 2000 wystawców. EuroShop stawia na tematykę związaną z architekturą, marketingiem, technologiami i wyposażeniem sklepów. Program został zainicjowany w 1966 roku przez EHI Retail Institute, od kiedy został wystawiony przez Messe Düsseldorf przy wsparciu EHI Retail Institute.

O nagrodę projekt sklepu Jabłka Adama walczył ze sklepami takich marek jak: Karl Lagerfeld, Dilmah, Rockar, Rose Bikes czy Comerzbank. W poprzednich edycjach konkursu w gronie nagrodzonych znalazły się projekty sklepów takich jak: Louis Vuitton, Puma oraz Nike. Konkurs współpracuje z kilkoma ogromnymi partnerami medialnymi, takimi jak: Retail Week, stores+shops, Decotown GmbH oraz ST Media Group International.




Jabłka Adama (więcej o projekcie na stronie pracowni) to nowy sklep na mapie Poznania ze sprzętem firmy Apple. Jego młodzi właściciele planowali zbudować świeży, ciekawy wizerunek swojego biznesu, dlatego do pomocy wybrali architektów z mode:lina, którzy stworzyli projekt aranżacji wnętrza sklepu.

Typowy stół ekspozycyjny został zastąpiony mobilnym straganem, zbudowanym z drewnianych ram. Podobnie punkt obsługi klienta, który jest wielką drewnianą ladą na kółkach.

Jako że papierowe torby służą do pakowania jabłek, architekci wpadli na pomysł wykorzystania ich przy budowie instalacji na ścianach salonu. Powielone i nałożone jedna na drugą tworzą wyróżniający się i jednocześnie surowy, ekologiczny detal.

 

Jabłka Adama – Apple Computer Store. Projekt: mode:lina architekci

Jabłka Adama – Apple Computer Store. Projekt: mode:lina architekci

Jabłka Adama – Apple Computer Store. Projekt: mode:lina architekci

Jabłka Adama – Apple Computer Store. Projekt: mode:lina architekci


Zobacz również:



Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.