Showroom RuckZuck autorstwa 81.WAW.PL ze statuetką Luksusowej Marki Roku

Zaprojektowany przez studio architektoniczne 81.WAW.PL showroom marki RuckZuck został laureatem nagrody „Luksusowa Marka Roku”, która od pięciu lat przyznawana jest na specjalnej gali przez redakcję kwartalnika „Osobowości i Sukcesy”. Twórcy tego prestiżowego magazynu docenili nowoczesność i unikatowość zaprojektowanego przez 81.WAW.PL sklepu, który poprzez swoją multimedialność wyznaczył nowe trendy w branży.


Projekt: Aranżacja wnętrza multimedialnego salonu „RuckZuck”
Architekci:
81.WAW.PL sp. z o.o.
Lokalizacja:
Warszawa / Targówek
Projekt:
2013 / Realizacja: 2013
Powierzchnia:
500 m2
Fotografia:
Rafał Kłos

 

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL

Multimedialny salon podłóg i drzwi RuckZuck


Podczas gali doceniono między innymi osobowość roku, sukces roku oraz właśnie luksusową markę Anno Domini 2014. Tytuły te już od pięciu lat przyznawane są najlepszym produktom, usługom, markom i najbardziej charyzmatycznym osobowościom w polskim biznesie i kulturze. Jak przyznali organizatorzy, na gali rozdano statuetki markom, które w tym roku zaproponowały najbardziej luksusowe, wykwintne i ekskluzywne produkty oraz usługi.

Dzięki otrzymanej nagrodzie, zaprojektowany przez 81.WAW.PL showroom może być wymieniany jednym tchem z laureatami nagrody z lat poprzednich, czyli takimi firmami i osobowościami, jak: Batycki, Dr Irena Eris, Eva Minge, Clarena, Roncato, Hotel Krasicki, Stowarzyszenie Hoteli Historycznych, Volvo, Gosia Baczyńska, Wittchen, Renault, Tomasz Jacyków, MUSES Urbańska & Komornicka, Ghelamco, DQ Vodka, Pure Sky Club, Hawker Beechcraft, czy Pako Lorente.Warszawski showroom niemieckiej marki RuckZuck, to połączenie najnowszej techniki, multimediów i wysmakowanego wystroju wnętrza, zaprojektowanego przez projektantów z 81.WAW.PL. RuckZuck jest jedną z największych europejskich sieci sprzedaży paneli podłogowych, skrzydeł drzwiowych wewnętrznych i materiałów wykończeniowych. Renoma firmy wymagała więc wyjątkowo zaprojektowanego wnętrza.

– Głównym celem było odpowiednie wyeksponowanie produktów, aby klienci mogli bez trudu, wręcz intuicyjnie znaleźć wszystko to, co ich interesuje. Projektując salon postawiliśmy więc na jasny i klarowny podział wnętrza – mówi Anna Paszkowska-Grudziąż z 81.WAW.PL.

Kolorystyka i materiały, jakimi wykończono showroom jasno wskazują, że architekci postawili na nowoczesność i szyk. Na pierwszy plan wybijają się dwie przeciwstawne barwy – czerń, jako tło ekspozycji kolorowych podłóg i drzwi oraz biel, która stanowi centralny punkt wnętrza.

Głównym akcentem ekspozycji salonu są boksy, z których każdy spełnia inną funkcję. Najważniejszy jest niewątpliwie kubik stanowiący multimedialny projektor, stojący w tylnej części sklepu. Jest to rozwiązanie, którego dotąd na rynku nie było. To innowacja w naszym kraju – podkreśla Rafał Grudziąż, współautor projektu.

Nowy kierunek nagrodzony

Showroom RuckZuck to nowe rozwiązania i standardy na polskim rynku. Najjaskrawszym przykładem jest multimedialny rzutnik, który w specjalnie zaciemnionym pomieszczeniu wizualizuje klientom dowolny rodzaj paneli podłogowych w skali 1:1.

W bocznych częściach boksu znalazło się także dodatkowe miejsce na ekspozycję listew łączących, sztukaterii oraz próbek fornirów. W pozostałych kubikach umieszczono ladę oraz konfigurator wnętrz, w którym znajdują się iPady z oprogramowaniem pozwalającym na wyposażenie swojego wnętrza w produkty dostępne w sklepie. Stworzona w ten sposób aranżacja jest wyświetlana na ekranie TV – opowiada Grudziąż.

Otrzymana przez ten projekt nagroda i statuetka „Luksusowej Marki Roku” potwierdza jedynie, że obrany przez 81.WAW.PL kierunek w projektowaniu showroomów jest słuszny i zauważany przez ludzi ceniących szyk, elegancję i luksus. Połączenie klasyki i nowoczesności można więc uznać za nowy trend, który w najbliższych latach powinien ewoluować.

 

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL

Showroom RuckZuck. Projekt: 81.WAW.PL


Zobacz: Pracownia 81.WAW.PL wyróżniona w międzynarodowym konkursie!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.