Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością

Prezentowane wnętrze powstało dla rodziny 2+2 ceniącej sobie minimalizm i autentyczność. Charakterystycznym elementem w tym dwupoziomowym domu jest nieotynkowany, żelbetowy sufit w strefie dziennej oraz dominująca czerń, ocieplone drewnem i roślinnością. Projekt pracowni 081 architekci opiera się na prostych bryłach, minimalistycznej kolorystyce i materiałach oraz klarownie podzielonej przestrzeni na strefę dzienną na parterze oraz prywatną na piętrze.


Wnętrza domu pod Lublinem
Projekt: 081 Architekci
Zdjęcia: Rafał Chojnacki

 

Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością

Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością


Cześć dzienna domu to otwarta przestrzeń, która łączy salon z kuchnią i jadalnią. Proste linie zabudowy ścian oraz kształty elementów wyposażenia wnętrz podkreślają współczesny charakter aranżacji. Wygodny, narożny wypoczynek zlokalizowano w najbardziej nasłonecznionej części domu. Wyraziste czarne ściany i elementy zabudowy kontrastują z jasnymi, białymi powierzchniami. Nieotynkowany strop i widoczna, żelbetowa konstrukcja stropu nadaje wnętrzom oryginalnego, surowego charakteru. Minimalistyczną przestrzeń architekci ocieplili drewnem, które pojawia się na podłogach oraz w postaci wykończenia schodów czy stolarskiej zabudowy kuchni. Ożywiającego charakteru wnętrzom domu dodają także rośliny, które wypełniają kolejne zakamarki pomieszczeń.

Odważna, ciemna kuchnia z dużą wyspą, to miejsce, w którym domownicy mogą spędzać czas nie tylko podczas przygotowywania wspólnych posiłków.

Kolorystyka części dziennej ma swoją kontynuację także w innych pomieszczeniach projektowanego domu. Eleganckie połączenia jasnych i ciemnych barw ocieplonych drewnem pojawiają się także w przestrzeni holu oraz sypialni na wyższej kondygnacji. We wnętrzu uwagę zwraca także ażurowa obudowa schodów, która przyciąga wzrok odwiedzających zaraz po wejściu do domu.

W łazienkach nie mogło być inaczej! Dominują głębokie, ciemne barwy i minimalistyczny styl. Na parterze znajduje się gościnna, na piętrze zaplanowano przestrzeń prywatną przeznaczoną już tylko domownikom.

Koncept wnętrza projektantów z pracowni 081 architekci dopełniają elementy wyposażenia wnętrz o współczesnych formach – meble, oprawy świetlne i lampy czy wyposażenie o nowoczesnym wzornictwie.

 

Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.