Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością

Prezentowane wnętrze powstało dla rodziny 2+2 ceniącej sobie minimalizm i autentyczność. Charakterystycznym elementem w tym dwupoziomowym domu jest nieotynkowany, żelbetowy sufit w strefie dziennej oraz dominująca czerń, ocieplone drewnem i roślinnością. Projekt pracowni 081 architekci opiera się na prostych bryłach, minimalistycznej kolorystyce i materiałach oraz klarownie podzielonej przestrzeni na strefę dzienną na parterze oraz prywatną na piętrze.


Wnętrza domu pod Lublinem
Projekt: 081 Architekci
Zdjęcia: Rafał Chojnacki

 

Proste bryły i minimalistyczna kolorystyka ocieplone drewnem i roślinnością


Cześć dzienna domu to otwarta przestrzeń, która łączy salon z kuchnią i jadalnią. Proste linie zabudowy ścian oraz kształty elementów wyposażenia wnętrz podkreślają współczesny charakter aranżacji. Wygodny, narożny wypoczynek zlokalizowano w najbardziej nasłonecznionej części domu. Wyraziste czarne ściany i elementy zabudowy kontrastują z jasnymi, białymi powierzchniami. Nieotynkowany strop i widoczna, żelbetowa konstrukcja stropu nadaje wnętrzom oryginalnego, surowego charakteru. Minimalistyczną przestrzeń architekci ocieplili drewnem, które pojawia się na podłogach oraz w postaci wykończenia schodów czy stolarskiej zabudowy kuchni. Ożywiającego charakteru wnętrzom domu dodają także rośliny, które wypełniają kolejne zakamarki pomieszczeń.

Odważna, ciemna kuchnia z dużą wyspą, to miejsce, w którym domownicy mogą spędzać czas nie tylko podczas przygotowywania wspólnych posiłków.

Kolorystyka części dziennej ma swoją kontynuację także w innych pomieszczeniach projektowanego domu. Eleganckie połączenia jasnych i ciemnych barw ocieplonych drewnem pojawiają się także w przestrzeni holu oraz sypialni na wyższej kondygnacji. We wnętrzu uwagę zwraca także ażurowa obudowa schodów, która przyciąga wzrok odwiedzających zaraz po wejściu do domu.W łazienkach nie mogło być inaczej! Dominują głębokie, ciemne barwy i minimalistyczny styl. Na parterze znajduje się gościnna, na piętrze zaplanowano przestrzeń prywatną przeznaczoną już tylko domownikom.

Koncept wnętrza projektantów z pracowni 081 architekci dopełniają elementy wyposażenia wnętrz o współczesnych formach – meble, oprawy świetlne i lampy czy wyposażenie o nowoczesnym wzornictwie.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.