Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami.

Przestrzeń tego 140-metrowego domu została zaprojektowana dla dwójki zapracowanych ludzi po 30tce. Miłośnicy wina i dobrego jedzenia, dla których istotą życia jeszcze jakiś czas temu były dalekie podróże, dziś największą radość czerpią ze spędzania wolnych chwil w nowym domu.

Klientom zależało na stworzeniu przytulnych, ponadczasowych wnętrz z loftowymi akcentami. Justyna i Patryk z pracowni 3XEL Architekci stworzyli aranżację wypełnioną naturalnym drewnem z przykuwającymi oko akcentami – szkłem zbrojonym, industrialnymi schodami wykonanymi przez zaufanego wykonawcę, parkietem w jodełkę czy mocnymi, czarnymi dodatkami, które dodają aranżacji wyrazistego charakteru. – Zależy nam, żeby nasze projekty nie były inspirowane tymczasową modą, ale żeby 'godnie’ się starzały i były ponadczasowe – mówią łódzcy architekci.


Wnętrza domu w zabudowie szeregowej pod Warszawą
Projekt wnętrz: 3XEL Architekci
Zespół: Justyna Ławrynowicz, Patryk Ławrynowicz
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Powierzchnia: ok. 140m2
Zdjęcia: MIGDAŁ Studio

 

Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami.

Wnętrza domu pod Warszawą


Właścicielom domu zależało na przestrzeni tylko dla nich – dla dwóch osób – dlatego układ funkcjonalny przewidziany przez dewelopera został przearanżowany, tak żeby powstała przestrzeń maksymalnie funkcjonalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Na piętrze powstała duża strefa sypialniana z obszernym otwarciem łazienki na sypialnię, a zamiast dodatkowego pokoju powstała wygodna garderoba przy sypialni. Tymczasem przestrzeń dzienna miała korespondować z ogrodem, ze względu na duże przeszklenia. Częściowo otwarta na jadalnię
i pokój dzienny kuchnia stała się sercem domu, miejscem spotkań z przyjaciółmi i wspólnego gotowania.

Lokalizacja domu nieopodal lasu potęguje uczucie komfortu i spokoju bijącego z wnętrza. Drewno, stal, szkło, beton, kamień i forniry drewniane to materiały ponadczasowe. Użyte we wnętrzu godnie się starzeją i pozostają na lata. Paleta barw jest raczej stonowana, motywem przewodnim jest naturalne drewno, biele, szarości i najbardziej kontrastujące czernie. Wprowadzenie zieleni do wnętrza, a także różnych tkanin i faktur pozwoliło na zmiękczenie przestrzeni. Dekoracje okienne to lekkie jasne firany o lnianym splocie oraz grube ciężkie zasłony o mocnych kolorach grafitu i musztardowego brązu.

We wnętrzu pojawiają się różnego rodzaju szkła – zbrojone w szafkach kuchennych nadaje lekkości wiszącej formie i wprowadza detal w postaci rozmytego obrazu szklanej
i ceramicznej zawartości. Przeszklenie drzwi w holu oraz do garderoby wpuszcza światło do pomieszczeń, jednocześnie przysłaniając niechciane widoki. Natomiast zwykłe szkło
w obszernych drzwiach pomiędzy łazienką a sypialnią otwiera przestrzeń i tworzy jedną komfortową strefę sypialnianą jednocześnie wygradzając część mokrą.

Jednym z większych wyzwań okazały się schody, autorski projekt Justyny i Patryka z pracowni 3XEL Architekci zrealizowany został z dbałością o detale przez ich wieloletniego wykonawcę. Ich minimalistyczna forma z balustradą w konstrukcji stalowej z siatką techniczną doskonale wpisała się w wytyczne Inwestorów o elementach stylu industrialnego. Pomimo na pozór surowych elementów powstało wnętrze kojące zmysły, przytulne.

Produkty:

Salon – Sofa SITS, krzesła FAMEG, lampa stół &Tradition, lampa za sofą FLOS, stolik kawowy LAWA, półki VITRA;
Kuchnia – fornirowane fronty, blat akrylowy szary cętkowany, lodówka na wino, małe płytki z wzorem lastriko;
Schody – wykorzystanie przestrzeni pod schodami na przechowywanie; monolityczne schody obłożone drewnem, wysunięte noski z oświetleniem ledowym stopni;
Balustrada w konstrukcji stalowej, wypełniona stalową siatką techniczną;
Sypialnia- płyty betonowe na ścianie, zabudowa fornirowana, dąb naturalny, duże lustro w ramie, klejone do ściany;
Łóżko i dekoracje łóżka – NAP, oświetlenie przy łóżku CHORS;
Łazienka przy sypialni – szklane drzwi przysłaniane zasłoną z zewnątrz, wanna wolnostojąca, ukryte WC i pisuar za drzwiami przesuwnymi;
Lampa przy lustrze – LEXAVALA;
Sztuka: grafiki Teodor Durski (klatka schodowa)

 

Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami. Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami.

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.