Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody

Marka Vipp oferuje niezwykłe hotele dla podróżujących z wyczuciem designu. Osiem lat temu duńska firma projektowa zaczęła rozszerzać swoje usługi na branżę hotelarską, oferując pobyty w wyjątkowych hotelach w różnych miejscach. Idea ekspansji stwarza ludziom okazję do poznania filozofii firmy polegającej na doskonałym wyczuciu i wzornictwie.


Vipp Shelter
Lokalizacja: Lake Immeln, Szwecja
Więcej informacji: Vipp.com

 

Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody

Hotele Vipp


Zamiast projektować jeden budynek, który oferuje kilka pokoi, Vipp zaprojektował pięć hoteli, które oferują tylko jeden pokój. Gdy tylko gość „zamelduje się” na miejscu, hotel staje się w pełni zarezerwowany. Koncepcja ta jest wynikiem marzeń właściciela i prezesa duńskiej firmy, Kaspera Egelunda, o posiadaniu przestrzeni, dzięki której on i jego rodzina mogliby uciec od codzienności.


Vipp Shelter to kompletny obiekt ze wszystkimi cechami DNA produktów Vipp. Od dnia, w którym zaprezentowaliśmy projekt Shelter, nasze skrzynki pocztowe wypełniały się korespondencją od klientów i entuzjastów designu, którzy chcieli je wynająć. Odzew był tak przytłaczający, że postanowiliśmy przekształcić go w hotel – opowiada Kaspera Egelunda.


„Stacja ładowania akumulatorów dla ludzi” – tak dyrektor generalny Vipp, Kasper Egelund, opisuje Vipp Shelter, czyli 'rezerwat natury’ o powierzchni zaledwie 55 m2 – prefabrykowany obiekt zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach przez byłego głównego projektanta firmy Vipp, Mortena Bo Jensena.


Nie ma wyraźnego połączenia między koszem na śmieci, kuchnią i schronieniem, ale wejdź do jego wnętrza, a filozofia jednego, trwałego i funkcjonalnego narzędzia z każdej kategorii jest zawarta w każdym produkcie, który widzisz – wykonanym na podstawie naszej 80-letniej tradycji obróbki stali – mówi Kasper Egelund.


Prosta stalowa siatka podtrzymuje konstrukcyjnie dwupoziomową przestrzeń, w której tylko łazienka i poddasze z łóżkiem są osłonięte od głównej przestrzeni. Natura jest wszechobecna w przezroczystej skorupie z przesuwanymi ramami okien sięgającymi od podłogi do sufitu, zapraszając gości do cieszenia się niezakłóconym widokiem na jezioro Immeln i podziwiania gwiazd przez szklany sufit w sypialni.

Punktem wyjścia dla koncepcji Vipp Shelter jest powrót do korzeni i natury w gęstej, kompaktowej przestrzeni otoczonej kodem DNA duńskiej firmy. Krajobraz został celowo obramowany, czyniąc go dominującym elementem przestrzeni ciemnego wnętrza. Starannie zaprojektowana aranżacja pozwala skupić się użytkownikom obiektu na naturze i przyrodzie wokół.

Obecnie marka Vipp oferuje pięć hoteli w Danii i Szwecji. Chociaż każdy z nich jest wyjątkowy, wszystkie mają kilka wspólnych cech: minimalistyczną estetykę, wysokiej jakości materiały wykończeniowe i uznanie dla doskonałego wzornictwa i architektury.


Nasze destynacje mają ten sam cel. Chcemy zaprosić ludzi, aby osobiście doświadczyli naszej filozofii projektowania w niezwykłych miejscach – mówi Kasper Egelund.


 

Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.