Rodzinne wnętrza domu w nowoczesnym duchu

Projekt wnętrz tego niespełna 300-metrowego domu powstał dla rodziny z trojgiem dzieci. Inwestorzy zdecydowali się przeznaczyć całe piętro domu na aranżację przestrzeni przeznaczonych dla dzieci. Powstały tu oddzielne pokoje dla każdego z trzech synów, łazienka oraz wspólna strefa do zabawy. Pracownia TK Architekci przygotowująca projekt wnętrz podeszła do tego zadania z dużym entuzjazmem. Pomieszczenia przeznaczone dla dzieci są, ich zdaniem, zawsze ciekawym wyzwaniem.


Wnętrza domu jednorodzinnego
Projekt wnętrz: TK Architekci
Powierzchnia: ok. 280 m2

 


Rodzinne wnętrza domu w nowoczesnym duchu


W strefie wspólnej dzieci znalazło się miejsce na ściankę wspinaczkową, o której bardzo marzyli chłopcy, drabinki do ćwiczeń, stół do układania lego, pod którym znajdują się pojemniki do segregowania klocków. Jest tu też miejsca do wieczornego czytania książek i do oglądania bajek oraz biurko, przy którym można rysować, odrabiać lekcje lub usiąść z laptopem. Kolorystyka całego pietra jest jasna i przytulna, dominuje tu ciepła tonacja drewna oraz „chłopięce kolory”: granat, niebieski oraz zieleń. Charakter wnętrza, zastosowane kolory, meble i dodatki nawiązują do stylu wnętrz skandynawskich.

Parter domu został podzielony na strefę dzienną, wspólną przestrzeń dla wszystkich domowników oraz prywatną strefę master bedroom z łazienką i garderobą przeznaczoną dla rodziców. Kolorystyka wnętrza jest ciepła i bardzo przytulna dzięki zastosowaniu dużej ilości dębowego drewna i forniru. Właściciele domu bardzo lubią rośliny, także również one znalazły swoje miejsce w centralnych przestrzeniach domu. Styl parteru jest nowoczesny, uniwersalny, utrzymany w stonowanej kolorystyce. Dzięki temu uzyskuje ponadczasowy charakter, który sprawdzi się na wiele lat.

  


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.