Luksusowy apartament w budynku Cosmopolitan. Projekt: de novo. Zdjęcia: Kinga Wysocka, de novo

Brutal poskromiony. Luksusowy apartament projektu pracowni de novo

Za wielkoformatowymi oknami widok na centrum Warszawy. A we wnętrzu? Ustawione pod różnymi kątami słupy – elementy wyjątkowej konstrukcji wieżowca Cosmopolitan, warszawskiego dzieła słynnego architekta Helmuta Jahna. To wielkie wyzwanie wizualne i przestrzenne projektantki z pracowni de novo przekuły w zaletę.

Przytulny i stylowe apartament w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Eleganckie i stylowe mieszkanie w odcieniach brązu

Eleganckie, stylowe, przytulne i ciepłe. Takie jest nowoczesne wnętrze mieszkania zaprojektowanego w studiu hilight.design. W przestrzeni apartamentu króluje naturalne drewno, elegancki kamień i kompozycja brązów i ciepłych odcieni.

Kompleks mieszkaniowy Resovia Residence w Rzeszowie. Projekt: MWM Architekci. Wizualizacje: Vivid-Vision

Resovia Residence – 100 metrowa wieża mieszkalna w Rzeszowie

100-metrowa wieża mieszkalna obok istniejącego stadionu Klubu Resovia. Okolica istniejącego Stadionu Resovii przejdzie metamorfozę. W miejscu obecnego boiska planowana jest budowa nowoczesnego Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, a tuż obok ma powstać kompleks mieszkaniowy Resovia Residence.

Apartamentowiec Villa Reden w Chorzowie. Projekt: Maciej Franta | Franta Group

Apartamentowiec w Chorzowie z prestiżową nagrodą!

Forma budynku zaprojektowanego przez Macieja Frantę z pracowni Franta Group wynika bezpośrednio z wielobocznego nieregularnego ukształtowania terenu oraz idei pozostawienia możliwie największego drzewostanu na działce. Ta prosta inspiracja stała się podstawową wytyczną kształtowania budynku.

Apartament z widokiem na park, Koszalin. Projekt wnętrz: Augustyna Grzybowska | pracownia MAS Estudio. Zdjęcia: Wymierna

Minimalistyczny biały apartament z widokiem na park projektu MAS Estudio

Mieszkanie dla miłośników prostych form i praktycznych rozwiązań? Przykładem może być ten dwukondygnacyjny apartament zaprojektowany przez pracownię MÁS Estudio! Wnętrze łączy w sobie elementy nowoczesności i minimalizmu, a jednym z ważniejszych kroków na etapie projektowania było zaplanowanie funkcjonalnego oświetlenia do kuchni.

Apartament na osiedlu Browar Kleparz w centrum Krakowa. Projekt wnętrz: kaim.work

Skrojony na potrzeby niewielkiej rodziny – elegancki apartament w centrum Krakowa

W sercu Krakowa powstał kompleks usługowo-apartamentowy, który idealnie wpasował się w przestrzeń miasta. O jednym z apartamentów postanowiliśmy opowiedzieć wam nieco bliżej. Apartament urządzony przez kaim.work, jest stosunkowo niewielki, jednak idealnie sprawdził się na potrzeby niewielkiej rodziny.

Aranżacja poddasza w loftowym klimacie. Projekt wnętrz: Przemek Maziarz / Modoso Interiors. Zdjęcia: Ola Dermont. Stylizacja: Grzegorz

Mieszkanie z duszą i niezwykłym klimatem. Wnętrza poddasza projektu Modoso Interiors

Wnętrza jednego z powojennych mieszkań w centrum Warszawy, w niezwykłym, klimatycznym miejscu z historią, stało się przestrzenią działań dla Przemka Maziarza i pracowni Modoso Interiors. Niezwykła okolica i budynek z własną wieżą wzniesiony w latach 50. stały się inspiracją dla projektantów.

Apartament we Wrocławiu. Projekt wnętrz: Monika Staniec. Zdjęcia: Łukasz Bera

Oaza spokoju i relaksu z widokiem na Wrocław i Oławę. Apartament projektu Moniki Staniec

Apartament w centrum Wrocławia, z którego okien rozpościera się widok na panoramę miasta i płynącą w dole rzekę Oławę, jest dla właścicieli oazą spokoju i relaksu. Najwyżej jakości materiały wykończeniowe, światowej klasy design i funkcjonalny projekt spinający całość, to dzieło architektki wnętrz Moniki Staniec.

Kobiecy Apartament | Evergreen 365. Projekt wnętrz: SPACELAB Agnieszka Deptuła Architekt. Zdj. Moiz

Ciemne i surowe tonacje wzbogacone detalem. Kobiecy apartament projektu studia SPACELAB

Wnętrza apartamentu stworzyła architekt Agnieszka Deptuła z pracowni SPACELAB. Inwestorka jest wielbicielką miejskiego stylu życia, a prywatnie – mamą dwóch córek. Nie jest to typowe „kobiece wnętrze” z pudrową kolorystyką. Tonacja jest miejscami ciemna i surowa, więc uzupełniają ją kobiece detale i błyszczące tekstury.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.