Nowoczesne wnętrza apartamentu w Warszawie. Projekt: KAEL Architekci

Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami

Właściciele warszawskiego apartamentu preferowali ciepłe i stonowane barwy z odważniejszymi akcentami kolorystycznymi, ale byli także otwarci na pomysły projektantów z biura KAEL Architekci i proponowane rozwiązania. Wyjątkiem był pokój córki, której życzeniem było zaprojektowanie przestrzeni w różowym i miętowym kolorze.

Wnętrza apartamentu w kolorach ziemi. Projekt: Paweł Łęczycki, Modeko.Studio. Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

Miejska oaza – wnętrza apartamentu w kolorach ziemi

Apartament ten miał właścicielce przypominać dom nad rzeką, w którym mieszka na co dzień. Zależało jej, by podczas pobytów w stolicy mogła tak jak tam, na wsi, żyć zgodnie z rytmem natury – porami dnia i roku. O zaprojektowanie miejskiej oazy, bo tak nazywa swój apartament, poprosiła architekta Pawła Łęczyckiego z warszawskiej pracowni Modeko.Studio, którego usługi polecili jej przyjaciele.

Elegancki i nowoczesny apartament w Krakowie. Projekt wnętrz: BAJERSOKÓŁ team. Zdjęcia: Tom Kurek

Elegancka konsekwencja w krakowskim apartamencie

Do pracowni BAJERSOKÓŁ team zgłosił się klient zdecydowany i mający bardzo konkretną wizję. Na realizację przeznaczył wystarczająco dużo czasu, aby dać architektom możliwość praktycznej weryfikacji swojej idei i zaproponowania kompromisowych rozwiązań. Powstałe w wyniku tej współpracy wnętrze zostało właśnie nagrodzone prestiżową nagrodą European Property Awards.

Eklektyczny apartament w neobarokowej kamienicy, Warszawa. Projekt: Piotr Łucyan, Art’Up Interiors. Zdjęcia: Katarzyna Ładczuk – Ład Studio

Inspirowane Paryżem wnętrza apartamentu w neobarokowej kamienicy

Neobarokowa kamienica, szczęśliwie ocalała z wojennych zniszczeń. A w niej mieszkanie, którego nabywca miał wykrystalizowaną koncepcję eklektycznego wnętrza z odrestaurowanymi śladami przeszłości oraz mocnymi akcentami sztuki współczesnej. Te paryskie inspiracje na rodzimy grunt przełożył architekt wnętrz Piotr Łucyan, właściciel pracowni Art’Up Interiors.

Apartament przy Złotej 44 w Warszawie. Projekt: TISSU Architecture

Luksusowy apartament z oszałamiającym widokiem

O niewielu lokalizacjach w Warszawie można powiedzieć, że są wyjątkowe, niepowtarzalne i naprawdę robią wrażenie! W ich czołówce jest bez wątpienia prestiżowy apartamentowiec Złota 44. Mamy przyjemność przedstawić nowy projekt wnętrza apartamentu, którego autorem jest pracownia architektoniczna Tissu Architecture.

Ritz Carlton Royal Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design

Luksusowy i elegancki apartament w stonowanych odcieniach beżu

Ritz Carlton Royal Apartment to aranżacja pokojów w jednym z najbardziej ekskluzywnych hoteli w Bahrajnie. Luksusowy apartament zaprojektowany został w ciepłych i stonowanych kolorach. Koncept studia hilight.design łączy delikatne odcienie, zróżnicowane kamienie i naturalne drewno, a całość okraszona została bogatą kompozycją świateł.

Apartamentowiec Villa Reden w Chorzowie. Projekt: Maciej Franta | Franta Group

Apartamentowiec Villa Reden w gronie najlepszych realizacji w Europie!

Apartamentowiec Villa Reden projektu Franta Group zdobył prestiżową nagrodę European Property Awards i tym samym dołączył do grona najciekawszych realizacji w Europie. Budynek ma bardzo ciekawe sąsiedztwo z uwagi na historyczny charakter miejsca oraz przeobrażenia i zmiany przestrzenne, które realizowane były w ciągu ostatnich 100 lat.

Wave House - Wypoczynek wśród zieleni i szumu morskich fal w eleganckim apartamentowcu

Wave House – Wypoczynek wśród zieleni i szumu morskich fal w eleganckim apartamentowcu

W nadmorskich miejscowościach często jeszcze dominuje chaos i wątpliwej jakości zabudowa usługowa i pensjonatowa. Z roku na rok pojawia się jednak coraz więcej ciekawych architektonicznych realizacji. Wave House pracowni Archmondo to elegancki apartamentowiec o współczesnej formie, zlokalizowany w pięknej części Władysławowa.

Luksusowy apartament w warszawskiej kamienicy. Projekt wnętrz: Studio Organic

Luksusowy apartament w warszawskiej kamienicy

Apartament w warszawskiej kamienicy potrzebował świeżego spojrzenia. Architekci ze Studio Organic zaproponowali wyburzenie części ścian oraz postawili na stonowane barwy, dzięki czemu na pierwszy plan wysunęły się sztuka oraz design. Tak powstało nowoczesne wnętrze, w którym każdy przedmiot ma do odegrania konkretną rolę.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.