Beton we wnętrzach według polskich projektantów

Beton – zestawiany najczęściej z industrialem i chłodnymi wnętrzami. Niesłusznie traktowany jako surowy i bardzo wymagający element dekoracyjny. Czy wnętrzarski twardziel, jakim jest beton, może posiadać cieplejsze oblicze? Na to pytanie odpowiedzą eksperci współpracujący z platformą Homebook.pl.

Beton we wnętrzach według polskich projektantów

Czy beton może być elementem ozdobnym we wnętrzach?


Oczywiście. Beton był obecny w historii budownictwa od wieków jako element pozwalający na wolność w kreowaniu przestrzeni, jednak teraz stał się także chętnie eksponowanym elementem dekoracyjnym  we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Estetyka betonu jest szczera i pomimo surowości stwarza we wnętrzach niepowtarzalny klimat. Można wykorzystać do tego  płyty w różnych formatach i kolorach. Oprócz klasycznych rozwiązań, można postawić na produkty flexi, który  umożliwiają nam tworzenie na ścianach zupełnie nowych form- to propozycja dla prawdziwych indywidualistów. Kolejną realizacją pokazującą plastyczność betonu jest na przykład lampa, taka jak na naszej wizualizacji. Możliwości techniczne pozwoliły wygiąć na rogach prefabrykowane płyty, co stworzyło niezwykłą ścienną formę oświetlenia. Zachęcamy do wykorzystywania betonu architektonicznego we wnętrzach – dzięki temu aranżacje nabędą oryginalnego charakteru.

Bartek Gnatkowski
concreAte

 

Beton we wnętrzach według polskich projektantów

Beton we wnętrzach według polskich projektantów

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się tak wymagający materiał jak beton?


Beton to bardzo wdzięczny materiał o ciekawej, zaskakującej fakturze. Od jakiegoś czasu stał się bardzo modny we wnętrzach, ponieważ daje dużo możliwości aranżacyjnych, pasuje do wnętrz ciepłych, jak i zimnych w zależności od materiałów i kolorów, z jakim go zestawimy. Doskonale nadaje się również do pomieszczeń użyteczności publicznej. Jako przykład mogę podać tu jedną z moich ostatnich aranżacji – biuro nieruchomości, w którym zastosowałam beton i od razu ja, jak również inwestorzy dostrzegliśmy kolosalną różnicę – nagle wnętrze nabrało charakteru. Beton pasuje również doskonale do wnętrz nowoczesnych. Ciekawa, surowa faktura w połączeniu z gładką powierzchnią tworzy silny kontrast. Doskonale się sprawdza również w łazienkach. Przyzwyczajeni do tego, że w łazienkach zazwyczaj kładziemy glazurę, stosując beton w zestawieniu z dużym lustrem i meblami z lakierowanego na biało MDF-u stwarzamy nowy wymiar łazienki oraz efekt zaskoczenia. Również bardzo ciekawie prezentuje się na kominkach w salonie. W obecnej chwili możemy stosować go praktycznie wszędzie: zlewozmywaki, blaty kuchenne i łazienkowe, umywalki czy wanny (odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią).

Beata Albrecht
pracownia AJOT

Beton we wnętrzach według polskich projektantów

 


O HOMEBOOK.PL


Homebook.pl to platforma społecznościowa dla pasjonatów urządzania wnętrz. Swoje prace umieszczają na niej wyłącznie polscy architekci i dekoratorzy  oraz inni specjaliści z branży – wykonawcy, usługodawcy, media wnętrzarskie i sklepy. Każdy z prawie miliona zamieszczonych projektów z domowymi inspiracjami można zapisać w specjalnie do tego stworzonym folderze – Ideabooku. Interaktywne niebieskie metki oznaczają możliwość bezpośredniego zakupu w sklepie internetowym produktów nimi oznaczonych.
Zobacz: Projektanci radzą jak ocieplać wnętrza!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.