Wybrane projekty: TK Architekci

Pracownia TK Architekci zlokalizowana na warszawskim Żoliborzu ma w swoim dorobku projekty wnętrz mieszkalnych (domów, apartamentów, rezydencji) w całej Polsce, w krajach Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Szwajcaria, Francja, Portugalia) oraz w Kanadzie i Gruzji.

Natalia Teixeira i Kasia Beresińska, założycielki pracowni TK Architekci, są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych. Należą do ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (SAW) zrzeszającego wiodące polskie pracownie architektury wnętrz. Stylistykę wnętrz, która jest im bliska, nazywają  “ocieplonym minimalizmem”. Stawiają na prostotę form, funkcjonalność, klarowność kompozycji, ale również przytulność, którą uzyskują dzięki zastosowaniu drewna, szczelinowego światła ledowego, rozmaitych faktur i roślinności.

W swoich projektach wnętrz stosują naturalne materiały oraz stonowaną gamę barwną. Kreują kompozycje, które w najlepszy możliwy sposób łączą potrzebne funkcje z maksymalną przestronnością i otwartością na światło dzienne. Lubią aranżować przenikające się przestrzenie pomieszczeń, dające wrażenie, że cały dom lub apartament jest jedną spójną całością. Poszukują ponadczasowych rozwiązań oraz trwałych i dobrych jakościowo materiałów. Są zawsze na bieżąco z nowościami technologicznymi i trendami, odwiedzają regularnie światowe targi wyposażenia wnętrz.

Ich projekty i realizacje doczekały się licznych publikacji w najlepszych magazynach branżowych. Są również laureatkami prestiżowych konkursów wnętrzarskich.


Więcej informacji na stronie pracowni: TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Dwupoziomowy apartament dla młodego mężczyzny


Projekt wnętrz tego dwupoziomowego apartamentu o powierzchni 80 metrów kwadratowych powstał dla młodego mężczyzny. Zgodnie z założeniami inwestora wnętrze jest nowoczesne w formie i jednocześnie przytulne. Duża ilość naturalnego dębowego drewna i forniru oraz światło sączące się zza zabudów meblowych budują jego ciepły klimat.

Oprócz naturalnych drewnianych okładzin, klimat we wnętrzu tworzą także ciemne akcenty kolorystyczne w postaci grafitowych spieków i płytek, czarnego płomieniowanego kamienia, barwionego na czarno forniru w gabinecie oraz czarny sufit w łazience, które nadają przestrzeniom apartamentu wyrazistego i zdecydowanego charakteru. Projekt łączy w sobie ponadczasowość zastosowanej gamy barwnej i użytych materiałów z odważniejszą, ciemniejszą kolorystyką.

Elementy wnętrza w przeważającej większości zrealizowano na indywidualne zamówienie według projektu pracowni TK Architekci. Zabudowy meblowe pod sam sufit, fornirowane wyłożenia na ścianach, lustra i przeszklenia, drzwi wewnętrzne, tapicerowania czy dekoracyjne fakturowe lamele stanowiące zabudowę wnętrza – wypełniają je i tworzą harmonijną całość.

We wnętrzu znalazło się również miejsce dla sztuki, ścianę w jadalni zrobi grafika Szymona Brodziaka.

Zobacz więcej: Naturalne drewno i ciemne akcenty we wnętrzach mieszkania dla młodego mężczyzny


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Dwupoziomowe mieszkanie dla młodego mężczyzny


Wnętrze 180-metrowego, 2 poziomowego mieszkania zostało zaprojektowane dla młodego mężczyzny. Mieszkanie zostało kupione z rynku wtórnego. Przez poprzednich właścicieli było zaaranżowane na potrzeby kilkuosobowej rodziny. Zadaniem projektantów ze studia TK Architekci było funkcjonalnie rozplanowanie przestrzeni na nowo, aby wydobyć jej potencjał i uczynić wnętrze przestronnym. Klimat wnętrza jest zdecydowanie przytulny. Zarówno na posadzkach, jak i  w dużej części zabudowy meblowej zastosowano dąb w naturalnym, miodowym odcieniu. Wyspa kuchenna została wykonana z blachy miedzianej. W wielu miejscach zastosowano ciepłe ledowe oświetlenie szczelinowe. Inwestorowi zależało również na wkomponowaniu naturalnej zieleni do wnętrza. Projektanci zaproponowali żywą zieloną ścianę z systemem nawadniania, która jest ozdobą strefy dziennej apartamentu. Styl wnętrza jest nowoczesny, a kompozycje brył mebli są proste i czytelne. Klimat w przestrzeni mieszkania ożywiają dodatkowo wyraziste kolory zestawione z ciepłymi odcieniami dębowego drewna.

Zobacz więcej: Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania


 

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wnętrza domu w Genewie


Tym razem projektantki z pracowni TK Architekci stanęły przed zadaniem stworzenia koncepcji wnętrz ponad 200-metrowego domu jednorodzinnego w Genewie przeznaczonego dla 4-osobowej rodziny. Projekt został przygotowany na zlecenie szwajcarskiej firmy deweloperskiej. Jest to dom pokazowy promujący osiedle domów jednorodzinnych zlokalizowanych w atrakcyjnej dzielnicy Genewy. Głównym założeniem koncepcji wnętrz projektu pracowni TK Architekci było stworzenie przestrzeni nowoczesnej, eleganckiej i komfortowej. Aranżacja musiała połączyć w sobie elementy wystroju, które zwrócą uwagę przyszłych nabywców, ale też być na tyle uniwersalna, aby podobała się dużej grupie odbiorców.

Kolorystyka wnętrz szwajcarskiego domu bazuje na odcieniach bieli, czerni i szarości. Aranżację tworzą elementy wyposażenia o współczesnych i prostych formach, a kontrastowe zestawienie barw przełamują i ocieplają drewniane podłogi. Czarne akcenty w postaci ram okiennych, które efektownie kadrują widok i krajobraz, dodają wnętrzu wyrazistego charakteru. W projektowanych przestrzeniach nie zabrakło także designerskich, przykuwających wzrok akcentów – efektownych lamp, luster o obłych, dynamicznych kształtach czy nietypowej, asymetrycznej umywalki, która przełamuje prostą geometrię minimalistycznej toalety.

Zobacz więcej: Wnętrza domu w Genewie autorstwa polskich projektantek


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wnętrza domu w stylu boho


Wnętrze domu jednorodzinnego położonego w urokliwej dzielnicy Warszawy projektanci z pracowni TK Architekci stworzyli dla młodego małżeństwa z kilkuletnim synem. Styl wnętrza utrzymano w lekkiej stylistyce boho. Zaproponowano jasną, ciepłą i monochromatyczną paletę barw. Kolorami przewodnimi zostały między innymi relaksujący i wyciszający ton ciepłej szarości, zgaszony wariant beżu oraz odcienie naturalnego drewna. Wśród zastosowywanych materiałów użyto forniry, litą deskę dębową, tkaniny lniane, jutowe dywany. W aranżacji zaplanowano również roślinność doniczkową. Użyte formy wyrazu i kolorystyka miały przywodzić na myśl bliski związek z naturą. Oto dom, w którym można odpocząć od codziennego zgiełku wielkiego miasta.

Zobacz więcej: W stylu boho: Wnętrza domu projektu TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Elegancki apartament na Saskiej Kępie


Apartament o powierzchni około 215 metrów kwadratowych powstał z połączenia dwóch mieszkań. Wnętrza projektu biura TK Architekci to nowoczesna, elegancka i ponadczasowa przestrzeń. Kolorystyka jest oparta na naturalnej gamie barw złożonej z grafitów, szarości, beżów i brązów.

Kolorystyka pomimo ograniczonej palety odcieni jest jednak wyrazista i zdecydowana. Styl całości wnętrza jest spójny, oparty o harmonijnie dobrane środki wyrazu, aczkolwiek różne części mieszkania mają swój indywidualny charakter. Pomysły aranżacyjne są odważne, np. czarne pomieszczenie toalety, dużo przeszklonych pomieszczeń. Dzięki powyższym zabiegom wnętrze zaskakuje, nie jest monotonne.

Jednocześnie apartament jest bardzo elegancki i ponadczasowy. Użyte nowoczesne materiały w postaci np. spieków kwarcowych nawiązują swoimi wzorami do naturalnych kamieni, tj. marmuru, łupka. Przestrzeń ocieplają natomiast drewniany okładziny ścian i zabudów, a współczesny charakter wnętrz podkreślają nowoczesne elementy wyposażenia – designerskie stoliki, krzesła i lampy.

Zobacz więcej: Naturalna gama barw szarości, beżów i brązów w apartamencie projektu TK Architekci


 

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

 

Mieszkanie na warszawskim Marymoncie


Stumetrowe mieszkanie na warszawskim Marymoncie zostało zaprojektowane dla małżeństwa oraz ich nastoletniego syna. Właściciele pragnęli, aby wnętrze było eleganckie, dość ciemne w kolorystyce i utrzymane w palecie barw ziemi. Efektowną aranżację zaprojektował zespół pracowni TK Architekci. Pracując nad koncepcją, architekci wnętrz postawili na bardzo dobrej jakości materiały, takie jak drewno ułożone w jodełkę na posadzce, wielkoformatowe płyty spieków kwarcowych, tekstylne tapety, naturalny kamień. Zdecydowana większość elementów wyposażenia meblowego została zaprojektowana z myślą o wykonaniu na indywidualne zamówienie. Dzięki temu kompozycja jest oryginalna oraz idealnie dopasowana do wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest między innymi wyłożenie ścienne za zagłówkiem łóżka w sypialni z fornirem ułożonym w różnych kierunkach.

Zobacz więcej: Eleganckie, stumetrowe mieszkanie projektu studia TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Nowoczesne mieszkanie z loftowymi akcentami


Styl wnętrza zaprojektowanego w biurze TK Architekci utrzymany został w nowoczesnej stylistyce z dodatkiem loftowych akcentów w postaci charakterystycznych lamp, tynku o strukturze betonu, surowego litego drewna na blacie stołu czy stolikach kawowych. Wybrana została dość ciemna, wyrazista kolorystyka, jednocześnie przytulna dzięki zastosowaniu ciepłego w odcieniu drewna i dodatków tapicerowanych mebli w tak zwanym kolorze „ginger bread”.

Zobacz więcej: Nowoczesne mieszkanie z loftowymi akcentami projektu TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

 

Dwupoziomowy apartament z tarasem


Koncepcja wnętrz 2-poziomowego mieszkania z tarasem na dachu została stworzona dla 3-osobowej rodziny. Wnętrze zaprojektowane zostało w nowoczesnym stylu. Zgodnie z marzeniem właścicieli poszczególne pomieszczenia dolnego poziomu mieszkania, gdzie tylko było to możliwe, zostały oddzielone od siebie przeszklonymi przesuwnymi panelami. Dodaje to wnętrzu przestronności, lekkości, umożliwia przenikanie się wzajemne stref i dobre doświetlenie pomieszczeń. Surowe w wyrazie betonowe posadzki strefy dziennej, szklane powierzchnie wydzielające pomieszczenia oraz ciemne spieki kwarcowe na ścianach i frontach mebli ocieplone zostały ciepłym odcieniem drewna i forniru, tapetą o strukturze tkaniny oraz roślinnością. Dzięki zastosowanym materiałom wnętrze stało się eleganckie i przytulne zarazem. Górny poziom mieszkania zaprojektowano w jaśniejszej tonacji kolorystycznej. Zastosowane formy mebli oraz materiały nawiązują do rozwiązań na parterze, jednak kolorystyka jest lżejsza, bardziej monochromatyczna, niezobowiązująca.

Zobacz więcej: Dwupoziomowy apartament w nowoczesnym stylu. Wnętrza projektu studia TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wnętrza mieszkania w Warszawie


Sercem tego wnętrza jest strefa dzienna na planie kwadratu. Ustawienie kuchni z centralnym blatem roboczym na wyspie, stołu oraz sof przodem do kuchni jest zaplanowane tak, aby mieszkańcy widzieli siebie wzajemnie z poszczególnych stref. Sprzyja to interakcji i rozmowom podczas codziennych czynności, takich jak przygotowywanie posiłków. 100-metrowe mieszkanie zostało zaprojektowane dla 4-osobowej rodziny.

W celu uzyskania maksymalnie dużej przestrzeni strefy dziennej, która jest głównym miejscem spędzania czasu przez domowników, skrócono przestrzenie komunikacyjne i hol wejściowy. W celu nadania odrobiny prywatności kuchni przesłonięto blat roboczy wyspy ażurowym motywem deseczek, a blat roboczy umieszczony przy ścianie przesłonięto fragmentem wysokiej zabudowy kuchennej ze słupkiem ukrywającym lodówkę.

Nowoczesny styl wnętrza podkreślają geometryczne formy mebli i klarowna kompozycja. Drewniana podłoga i fornirowane meble dodają ciepła i przytulności.

Zobacz więcej: Przytulne i nowoczesne wnętrza mieszkania projektu biura TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wnętrza apartamentu w Warszawie


Projekt 160-metrowego mieszkania stanowił duże wyzwanie projektowe. Rozkład lokalu, który wcześniej był przystosowany pod funkcję usługową (klub fitness), był dość trudny ze względu na ścianę w kształcie łuku i słupy konstrukcyjne. Półkolista ściana z dużymi przeszkleniami, za którymi rozlega się panorama Warszawy, stała się punktem wyjścia do rozplanowania funkcjonalnego pomieszczeń. Architektki od razu zdecydowały, żeby w tej części umieścić strefę wypoczynkową, jadalnię oraz kuchnię.

Styl wnętrza nawiązuje do trendów prezentowanych na targach wyposażenia w Mediolanie. Klimat tworzą zabudowy meblowe wykonane z ciemnego, przygaszonego forniru, ciemne ściany z delikatną sztukaterią, akcenty w kolorze mosiądzu oraz bujna roślinność doniczkowa.

Zobacz więcej: Nowoczesne wnętrze w ciemnych tonach projektu studia TK Architekci


Stonowane i eleganckie wnętrza w tonacjach beżów i szarości projektu biura TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wnętrza domu jednorodzinnego


Wnętrza tego domu utrzymane są w stonowanej, jasnej i pogodnej kolorystyce. Ideą projektantów było stworzenie eleganckiej i ponadczasowej przestrzeni. Kompozycje beżów, bieli, brązów i grafitowych wykończeń przenikają się tworząc przytulną całość. Szlachetnego klimatu w przestrzeni domu nadają naturalne, drewniane posadzki oraz kamienne wykończenia poszczególnych ścian. Meble i elementy wyposażenia to proste formy i nowoczesne wzornictwo. Indywidualny charakter wnętrz uzupełniają czarno-białe zdjęcia oraz subtelne akcenty kolorystyczne.

Zobacz więcej: Stonowane i eleganckie wnętrza w tonacjach beżów i szarości projektu biura TK Architekci


Wybrane projekty: TK Architekci

Świeże i zaskakujące wnętrza domu projektu biura TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Wnętrza domu jednorodzinnego


Wnętrza domu zaprojektowane w biurze TK Architekci  to klimatyczna i oryginalna przestrzeń. Beton, naturalne lite drewno oraz korten stanowią główną bazę materiałową oraz kolorystyczną, nadając wnętrzom bardzo osobisty charakter. Aranżacja kolejnych pomieszczeń zaskakuje. Zasadnicze kolory i faktury pojawiają się w odmiennych kompozycjach w prawie wszystkich wnętrzach. Betonowa podłoga na parterze łączy przestrzeń w spójną całość, zaś parkiet ułożony w jodełkę na pierwszym pietrze w każdym pomieszczeniu zyskuje inne oblicze. Zielone i pomarańczowe akcenty uzupełniają śmiały koncept dodając wnętrzom dynamiki.

Zobacz więcej: Świeże i zaskakujące wnętrza domu projektu biura TK Architekci 


Wybrane projekty: TK Architekci

Apartament w Warszawie projektu TK Architekci

Wybrane projekty: TK Architekci

Apartament w Warszawie


Projekt wnętrz 130 metrowego apartamentu w Warszawie jest utrzymany w nowoczesnej, bliskiej minimalizmowi stylistyce. Dominują geometryczne formy zabudów meblowych oraz paleta kolorystyczna ograniczona do 4 przewodnich barw: bieli, czerni, forniru w kolorze orzecha oraz szarości betonu. Betonowe powierzchnie to oryginalna konstrukcja niezatynkowanych ścian żelbetowych w budynku.

Wnętrze apartamentu zostało zaprojektowane z myślą o uniwersalnej funkcjonalności. Obecnie przeznaczony jest dla młodego mężczyzny, z możliwością łatwego dostosowania dla rodziny lub na wynajem. Poza przestronną strefą dzienną złożoną z hallu, salonu i kuchni z okazałą wyspą oraz stołem, posiada wydzielone 3 pokoje (sypialnia, gabinet, pokój gości), a także 2 niezależne łazienki.

Zobacz więcej: Apartament w Warszawie projektu TK Architekci


 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.