Archinea » Artykuły
Oglądasz

Artykuły

 • Sztuczna inteligencja zapowiada rewolucję w wielu dziedzinach. Pomysłom na rozwiązania ułatwiające nasze codzienne życie towarzyszy równie wiele obaw dotyczących nowych technologii. Jak rozwój SI może wpłynąć na nasze życie i naszą pracę? Swoimi przemyśleniami na temat sztucznej inteligencji dzielą się z nami znani polscy architekci.

 • Artykuły

  Jaka powinna być idealna rynna dachowa?

  przez tm
  przez tm

  Każdy budynek musi posiadać system rynnowy. Zdecydowana większość obiektów kubaturowych jest wykonywana z dachami wyposażonymi w okap. W takim przypadku układ rynnowy, oprócz tego, że spełnia funkcję użytkową, jest ważnym detalem wizualnym.

 • 7 grudnia firma CAD Projekt K&A zaprezentowała użytkownikom nowe wersje swoich programów do profesjonalnego projektowania wnętrz: CAD Decor Pro 3.3, CAD Decor 3.3 oraz CAD Kuchnie 7.3. O tym, co nowego wprowadzono do oprogramowania i do kogo jest ono adresowane, rozmawiamy z Krzysztofem Dąbrowskim, współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym CAD Projekt K&A.

 • Artykuły

  Jak optycznie powiększyć mały pokój?

  przez tm
  przez tm

  Mały pokój wydaje się trudny do urządzenia. Jednak przy odrobinie wyobraźni i dostosowaniu się do kilku zasad można sprawić, że stanie się on optycznie większy. Tym samym aranżacja będzie wyglądała dużo bardziej efektownie. Podpowiadamy, jak zyskać więcej przestrzeni w małym pomieszczeniu.

 • Artykuły

  Co powstaje z miłości architekta do ciast?

  przez tm
  przez tm

  Dziś nieco inaczej! W letnie upały zapraszamy Was na wyjątkową degustację. Agata Bujak na co dzień pracuje w biurze architektonicznym, w wolnych chwilach piecze niezwykłe ciasta. Co nas ujęło w wypiekach młodej projektantki? Pasja. Ciasta Agaty cieszą nie tylko orzeźwiającym smakiem, ale także i formą.

 • Artykuły

  7 sposobów, dzięki którym oszczędzisz więcej energii

  przez tm
  przez tm

  Największą część energii zużywanej w gospodarstwach domowych pochłania ogrzewanie. Zarówno przy okazji remontu mieszkania czy planowania budowy domu, jak i na co dzień, to właśnie w tym obszarze warto szukać dodatkowych oszczędności energii i tutaj są one szczególnie opłacalne.

 • Beton – zestawiany najczęściej z industrialem i chłodnymi wnętrzami. Niesłusznie traktowany jako surowy i bardzo wymagający element dekoracyjny. Czy wnętrzarski twardziel, jakim jest beton, może posiadać cieplejsze oblicze? Na to pytanie odpowiedzą eksperci współpracujący z platformą Homebook.pl.

Korzystanie z witryny Archinea.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Ok!