Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu

Wnętrza domu zaprojektowane przez pracownie Merapi Architects oraz Havn Architects to jasna i pogodna przestrzeń. Przytulną i ciepłą atmosferę aranżowanych wnętrz tworzą proste formy oraz stonowana kolorystyka łącząca biel i drewno.


Wnętrza domu w Łodzi
Projekt: Merapi Architects oraz Havn Architects
Powierzchnia: 100 m2

 

Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu

Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu


Budynek znajduje się na nowym łódzkim osiedlu. Program funkcjonalny domu tworzy dwukondygnacyjna przestrzeń – część dzienna zlokalizowana na parterze wraz z przydomowym ogródkiem oraz strefa nocna znajdująca się na wyższym poziomie.

Wnętrza domu konsekwentnie wykończono prawie w całości jedynie w dwóch odcieniach. Jasne, białe powierzchnie ścian tworzą pełną światła przestrzeń, drewno natomiast nadaje wnętrzom ciepłego i domowego klimatu. Aranżację dopełniają elementy wyposażenia wnętrz o prostych i nienarzucających się formach. W przestrzeni domu nie brakuje jednak charakterystycznych akcentów.

Otwartą część dzienną tworzy salon z jadalnią i kuchnią. W części wypoczynkowej wzrok przyciągają schody, które wykończone w całości drewnianą fakturą płynnie łączą się z powierzchnią podłogi. Delikatne, ledowe światło podkreśla rzeźbiarski kształt schodów. Jasne sofy i stylowe stoliki kawowe dopełniają stonowany charakter wnętrza. Drewniany stół łączy funkcjonalnie salon z minimalistyczną białą kuchnią. Przestrzeń do przechowywania oraz wszystkie niezbędne urządzenia robocze zaplanowano na jednej tylko długiej ścianie, która kompozycyjnie wieńczy część dzienną domu.

Pokój dziecięcy nawiązuje kolorystycznie do aranżacji części dziennej. Jasną i pogodną kolorystykę wzbogaca natomiast wiszący fotel-hamak i charakterystyczne drewniane łóżko, które podkreślają młodzieńczy charakter pomieszczenia.

W holu wejściowym uwagę zwraca podłoga wykończona coraz popularniejszym wzorem lastryko, które pojawia się także w małej gościnnej łazience. Łazienka zaskakuje natomiast odwiedzających żywą i intensywną żółtą barwą. Dynamiki w jej wnętrzu dodają także żółte lamele.

We wnętrzach domu pojawiają się także ożywiające kontrasty w postaci ciemnych detali, które przełamują stonowaną kolorystykę.

 

Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu Biel i drewno w przytulnych i ciepłych wnętrzach domu

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.