„Cube” – Współczesna kostka pracowni Mobius Architekci

„Cube” to współczesna interpretacja domu kostki projektu biura Mobius Architekci. Bryła budynku to prosty w formie dwukondygnacyjny kubik. Centralnym i charakterystycznym elementem budynku jest basen – zawieszony na poziomie I piętra, przeszklony z obu stron, stanowi widoczny i dynamiczny akcent także w elewacji obiektu. 

Na parterze zaplanowano dwukondygnacyjną, mocno przeszkloną część dzienną z salonem, jadalnią i kuchnią oraz garaż, kotłownię i łazienkę dla gości. Na piętrze zaprojektowano część nocną i wypoczynkową – sypialnie z łazienkami oraz basen ze SPA. Basen również wewnątrz stanowi ważny punkt i tworzy klimat w przestrzeni domu. Usytuowany w centralnej części dzieli funkcjonalnie powierzchnię piętra na dwie strefy: strefę rodziców oraz strefę dzieci z pomieszczeniami odnowy i rekreacji. Charakter wnętrz podkreśla efektowne przejście przez basen zaprojektowane w postaci przeszklonej kładki nadwieszonej nad lustrem wody.

Elewacje domu budują wykończenia z kamienia oraz drewna – płyty kamienne oraz składane elektrycznie okiennice. Formę obiektu uzupełniają duże przeszklenia, które otwierają wnętrze na najbliższe otoczenie.

Planowany termin realizacji to 4 kwartał 2019 roku.


„Cube”
Pracownia: Mobius Architekci Przemek Olczyk
Projekt: Przemek Olczyk
Zespół: Patrycja Tronina, Magda Sawicka
Lokalizacja: Warszawa
Planowany termin realizacji: 4kw. 2019
Powierzchnia: 400m2

 

„Cube” | Projekt domu w Warszawie | Pracownia: Mobius Architekci Przemek Olczyk

„Cube” | Projekt domu w Warszawie | Pracownia: Mobius Architekci Przemek Olczyk

„Cube” | Projekt domu w Warszawie | Pracownia: Mobius Architekci Przemek Olczyk

„Cube” | Projekt domu w Warszawie | Pracownia: Mobius Architekci Przemek Olczyk


Polskie biura projektowe


Polecamy: Mobius Architekci to pracownia założona przez Przemysława Olczyka. Uwagę branży i mediów zwróciły przede wszystkim oryginalne projekty domów jednorodzinnych z okolic Krakowa, Poznania oraz Warszawy. Projekty biura to nie tylko nowoczesna estetyka, ale także innowacyjne technologie dopracowane w najmniejszym detalu. Studio zostało już dostrzeżone zarówno w kraju oraz za granicą przez najbardziej prestiżowe magazyny. Dzisiaj zespół warszawskiej pracowni tworzy oryginalne i wymagające projekty domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów biurowych, usługowych oraz nietypowe projekty wnętrz.

 

Green Line. Projekt nowoczesnego domu z widokiem na jezioro. Autorzy: MOBIUS Architekci | Przemek Olczyk

Zobacz: Wybrane Projekty studia Mobius Architekci 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.