Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył.

Projekt domu w Wielkopolsce pracowni MOOD Architekci zrywa z wyobrażeniem o typowym domu w Polsce. Budynek zlokalizowany jest na bardzo dużej działce. Rozległy podjazd z ukrytym garażem czterostanowiskowym kontrastuje z przeszkloną strefą wejściową. Ważnym aspektem projektu było stworzenie kompozycji przenikających się brył a także zapewnienie z wnętrza różnych otwarć na najbliższe otoczenie.


Dom w Wielkopolsce
Projekt: MOOD Architekci
Wizualizacje: Anna Orłowska

 

Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył.

Dom w Wielkopolsce


Inwestorzy kładli duży nacisk na zaakcentowanie głównego wejścia. Wspornikowe schody skomponowane z dekoracyjnym drzewem to efektem poszukiwań odpowiedniej formy, która podkreśli strefę wejściową.

Pomiędzy częścią garażową a domem zaprojektowane zostało małe atrium. Wizualnie jest ono dostępne zarówno ze strefy wejścia, jak i z całorocznego podgrzewanego basenu. Przestrzeń dzienna zlokalizowana na parterze, a także część prywatna na piętrze otwierają się w kierunku południowym na mały lasek – w pełni świadomie zasadzony przez inwestorów kilka lat wcześniej.

Również od strony ogrodu taras został lekko wyniesiony ponad teren. Poza strefą basenową i niską dekoracyjną zielenią taras mieści strefę relaksu. Zestaw wypoczynkowy pod nawisem z kominkiem w ścianie jest idealnym miejscem do spędzania ciepłych letnich wieczorów.

W domu zaprojektowane zostało tajemnicze patio przylegające do gabinetu inwestora. Jest to nie tylko miejsce pracy ale też oaza spokoju i miejsce relaksu. Nietypowym elementem jest rzeźba, której odbicie można obserwować na tafli wody.

 

Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył. Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.