Dom WIND – ukryta w lesie willa projektu studia Mobius Architekci

WIND to projekt domu zlokalizowanego w podwarszawskim Izabelinie. Budynek zlokalizowany jest na trudnej, zalesionej działce. Główną ideą koncepcji studia Mobius Architekci było wkomponowanie domu w zastany krajobraz.

Kształt bryły o nieregularnym rzucie wtapia się pomiędzy rosnące na działce inwestorów drzewa. Duże przeszklenia integrują wnętrze domu z otaczającą naturą. Przestrzenie wspólne, jak salon czy basen, przeszklone z obu stron, zacierają granicę pomiędzy wnętrzem, a przestrzenią na zewnątrz. Ażurowa elewacja otwiera widok na otaczający willę las, zapewniając jednocześnie mieszkańcom intymność po zamknięciu swoich skrzydeł.


Dom WIND
Projekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci
Lokalizacja: Izabelin, woj. mazowieckie
Projekt: 2015 / Realizacja: 2016-2017
Powierzchnia: 440 m2

 

Dom WIND, Izabelin. Projekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci

Dom WIND, Izabelin. Projekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci

Dom WIND, Izabelin. Projekt: Przemek Olczyk | Mobius ArchitekciDom WIND, Izabelin. Projekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci

Dom WIND, Izabelin. Projekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci

Dom WIND, Izabelin. Projekt: Przemek Olczyk | Mobius Architekci


Polecamy: Przemek Olczyk to założyciel pracowni Mobius Architekci. Studio znane jest przede wszystkim z niezwykłych projektów domów jednorodzinnych oraz niepowtarzalnych wnętrz. Projekty biura Mobius to nie tylko nowoczesna estetyka, ale także innowacyjne technologie dopracowane w najmniejszym detalu. Z Przemkiem spotkaliśmy się w warszawskim biurze pracowni Mobius Architekci. Rozmawialiśmy o trudach i wyzwaniach tworzenia ambitnych rozwiązań projektowych, wielu aspektach prowadzenia własnej działalności oraz filozofii działania studia.

 

Przemek Olczyk, założyciel pracowni Mobius Architekci
Zobacz: „Nie tylko działka i idea tworzy projekt, ale również inwestor.”
– Rozmowa z Przemkiem Olczykiem ze studia Mobius Architekci

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.