Dom wtopiony w krajobraz lasu projektu studia Libido Architekci

Zaprojektowany przez architektów ze studia Libido Architekci dom jest zlokalizowany na bardzo zadrzewionej działce o charakterze leśnym. Jednym z głównych założeń projektu było utrzymanie jak największej ilości naturalnego drzewostanu.

Zapisy planu miejscowego narzuciły dach dwuspadowy, który projektanci postanowili niestandardowo zinterpretować. Projektanci szukali bryły nowoczesnej, ale równocześnie „swojskiej”, która częściowo wtopi się w naturalny krajobraz. Duży nacisk położony został na skalę budynku, tak aby dom był podzielony na mniejsze bryły i nie przytłaczał swoją formą. Zaprojektowany został dach pogrążony, który umożliwił uzyskanie przyjaznej dla oka formy, spójnej z otoczeniem, a jednocześnie całkowicie odmiennej od archetypowego domu z dwuspadowym dachem. 

Kolejnym bardzo istotnym elementem była elewacja. Szukając lokalnych inspiracji architekci natknęli się na stary, drewniany kościół w Dobroniu, który urzekał prostą, drewnianą elewacją. Projektanci postanowili więc przenieść charakterystyczny układ desek elewacyjnych na projekt domu. Aby podkreślić naturalny charakter elewacji, zdecydowano się na ciemne drewno opalane, które pięknie wtapia się w krajobraz lasu. 


Dom w lesie
Pracownia: Libido Architekci
Projekt: 2016

Dom w lesie. Projekt: Libido Architekci

Dom w lesie. Projekt: Libido Architekci

Dom w lesie. Projekt: Libido Architekci
Dom w lesie. Projekt: Libido Architekci

Dom w lesie. Projekt: Libido Architekci

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.