Domek nawiązujący do popularnych obiektów letniskowych typu Brda

Brda to nazwa popularnego w Polsce domku z czasów PRL’u. Projektanci z biura SK-Architekci stworzyli koncepcję nowoczesnego budynku o nazwie Brda-II, nawiązującego swoim kształtem do znanych z ubiegłego wieku małych obiektów letniskowych.

Domek zaprojektowany został w technologii drewnianej. Na jego parterze znajduje się duży salon z aneksem kuchennym, holem i obszerną łazienką. W przestrzeni parteru zaplanowano także kominek na drewno, który nie tylko ogrzeje mieszkańców czy turystów podczas chłodnych dni, ale także stworzy wewnątrz wyjątkowy nastrój.

Wejście główne do domku znajduje się od strony holu i łazienki. Z drugiej strony projektanci z pracowni SK-Architekci zaprojektowali także dodatkowe wyjście na taras. Dzięki wysokim, stromym dachom, które przekrywają obiekt, udało się zaprojektować aż 2 antresole, na których przewidziano część nocną łącznie dla 4 osób. Domek na trzech projektowanych poziomach – parteru oraz obu antresol – pomieści łącznie 6 osób. Obiekt może pełnić funkcję zarówno domu jednorodzinnego, jak również domu na wynajem – budynku letniskowego, usługowego czy rekreacji indywidualnej.

Projekt przewiduje zaopatrzenie budynku w powietrzną pompę ciepła, a odpowiednią temperaturę wewnątrz zapewni ogrzewanie podłogowe w części dziennej i nocnej oraz grzejniki zamontowane w łazienkach, w których znajdą się także zasobniki na wodę.


Domek Brda II
Projekt: SK-Architekci

  


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.