Eleganckie, nieco tajemnicze wnętrza gdańskiego mieszkania

Ciemne wnętrza są coraz popularniejszym trendem, wymagają jednak odwagi i starannie dopracowanego projektu. Mimo to, wciąż jednak są jeszcze rzadkością i niewiele osób decyduje się na ciemniejsze tonacje. Mieszkanie w Gdańsku zaprojektowane w pracowni Konzept Architekci to eleganckie, nieco tajemnicze wnętrza dedykowane kobiecie. 


Eleganckie mieszkanie w Gdańsku
Projekt: KONZEPT Architekci

 

Eleganckie, nieco tajemnicze wnętrza gdańskiego mieszkania


Kolorystyka trójmiejskiego lokalu opiera się na połączeniu  naturalnych drewnianych okładzin, szarości oraz jasnych akcentów. W projekcie zastosowano charakterystyczne dla stylu warszawskiej pracowni lamele fornirowane, ryflowane fronty, naturalne materiały (drewniana podłoga, spieki) oraz wszechobecne kontrasty. Całość tworzy elegancką i ciepłą w odbiorze kompozycję.

Przy wnętrzach utrzymanych w ciemnych barwach ważne jest oświetlenie – naturalne i sztuczne. W tym mieszkaniu przestrzeń została mocno doświetlona poprzez odpowiednie wpasowanie aranżacji w geometrię lokalu. Lampa oraz kinkiety stanowią kluczowy element dekoracyjny salonu. Dodatkowym źródłem światła są linie LED, które zostały schowane w zabudowie sufitów. Efekt wow wywołują także efektownie podświetlone meble – półki w salonie, które zawieszono na długości całej ścianki telewizyjnej, blat roboczy w kuchni czy biurko w jednej z sypialni.

We wszystkich pomieszczeniach panuje podobna kolorystyka – dominuje szarość oraz jasne akcenty. Grafitowe powierzchnie ścian i sufitów zestawione z jasnymi powierzchniami tworzą efektowne kontrasty, natomiast mnogość drewnianych wykończeń w różnej postaci nadają wnętrzu ciepłego klimatu. W sypialni i w salonie zastosowano ten sam motyw dekoracji ściennej – spiek Marazzi Grande Capraia. Gdańskie mieszkanie to nie tylko kontrastowe zestawienie barw i kolorów, ale także bogactwo zróżnicowanych faktur i struktur – od spieków z widocznym żyłkowaniem, poprzez gładkie tynkowane powierzchnie, na fornirowanych lamelach czy ryflowanych frontach kończąc.My jesteśmy fanami ciemnych aranżacji, a Wy?

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.