Świeże, minimalistyczne wnętrza z przykuwającymi wzrok detalami

Projektanci z hilight.design dbają o to, by funkcjonalność i piękno budziły satysfakcję klienta przez długie lata. Mieszkanie w Zegrzu, niewielkiej wsi niedaleko Warszawy to estetyczne wnętrza przepełnione przyciągającymi wzrok detalami – świeże, stylowe i nowoczesne. Stonowana aranżacja to dobry przykład równowagi w aranżacji wnętrza – minimalistyczne i czyste powierzchnie stanowią tło dla wyrazistych, geometrycznych kształtów i nieregularnych faktur.


Wnętrza mieszkania w Zegrzu
Projekt wnętrz: hilight.design

 

Minimalistyczne wnętrza z przykuwającymi wzrok detalami


Mieszkanie znajduje się w jednym z budynków mieszkalnych nieopodal Jeziora Zegrze. W tym malowniczym otoczeniu projektanci ze studia hilight.design stworzyli minimalistyczną, elegancką i stonowaną aranżację. Kolorystyka wnętrza to szeroka gama delikatnych beżów i brązów, jasnych, białych powierzchni i mocniejszych, ciemnych akcentów. Aranżacja to także zestawienie zróżnicowanych faktur i materiałów – od gładkich tynkowanych powierzchni, poprzez drewniane okładziny, na kamiennych, gresowych płytach kończąc. Dynamiki wnętrzom dodają także ażurowe przegrody subtelnie wydzielające kolejne przestrzenie. Kamień natomiast, pojawia się nie tylko w łazience czy kuchni, ale stanowi także dekorację jednej ze ścian w sypialni. Wszystkie pomieszczenia zaprojektowane zostały w zbliżonych tonacjach zachowując konsekwencję i spójny charakter aranżowanych wnętrz.

Elegancką przestrzeń dopełniają nowoczesne formy elementów wyposażenia wnętrz. W przestrzeni salonu uwagę zwraca oryginalny stolik kawowy z bio-kominkiem zamknięty w prostych, kubicznych kształtach. Rzadko spotykane rozwiązanie i prawdziwy efekt WOW! Obok wygodnego, narożnego wypoczynku znalazło się także miejsce na designerskie fotele.

Kolejny, charakterystyczny akcent we wnętrzach mieszkania to lampy-wieszaki nad kuchenną wyspą, która razem z doczepionym blatem może pełnić również funkcję stołu jadalnianego. W części dziennej ważnym elementem jest także stół bilardowy, który przybiera po zamknięciu estetyczną, prostą formę spójną z koncepcją wnętrz. Nietypowe pufy i charakterystyczne faktury dopełniają aranżację strefy dziennej. Zieleń nadaje wnętrzu przytulnego klimatu, a ciepłe światło dba o odpowiedni nastrój wieczorową porą.Główna sypialnia, podobnie jak aranżacja części dziennej, wykończona została w pastelowych odcieniach. Użyte materiały, jak chociażby drewniane panele i dodatki oraz kamienne faktury tworzą neutralny, bliski naturze nastrój – ciepły i spokojny. Wykończona gresem ściana dzieli sypialnię na dwie strefy funkcjonalne – nocną i pozostałą część, która mieści między innymi biurko do pracy w domu oraz małą toaletkę, efektownie wkomponowaną w zabudowę ściany z ogromnym lustrem. Warto zwrócić także uwagę na wiszącą szafę oświetloną ledowymi lampkami, która efektownie eksponuje ważne dla mieszkańców przedmioty.

W lokalu znajdują się także 3 inne sypialnie, które wykończono w tym samych duchu – minimalistyczne formy, stonowane kolory i delikatne, ciepłe światło. Obie łazienki nawiązują kolorystycznie do aranżacji pozostałych pomieszczeń – delikatne beże i gładkie powierzchnie łączą się z ciemniejszymi barwami i charakterystycznym rysunkiem kamiennych okładzin. Wnętrza dopełniają designerskie formy elementów wyposażenia wnętrz i armatury oraz oświetlenie – te widoczne, w postaci luźno zwisających lamp, i te ukryte – w formie linii ledowych w zabudowie ścian.

Mimo spokojnej, pastelowej palety barw, mieszkanie w Zegrzu dzięki bogactwu faktur i form przybiera oryginalnego, wyrazistego i wyrafinowanego charakteru, a stonowane odcienie stanowią świetne tło dla designerskich form wypełniających wnętrza.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.