Eleganckie wnętrza domu pełne kontrastów

Eleganckie wnętrza domu pełne kontrastów

Projektanci ze studia hilight.design przestrzeń prawie 300 metrowego domu wykończyli w odważnych, kontrastowych barwach. Proste kształty, minimalistyczne formy i zróżnicowana kompozycja struktur i materiałów tworzą pełną szyku i smaku kompozycję we wnętrzach okazałej wilii.


Wnętrza domu w Warszawie
Projekt wnętrz: hilight.design
Powierzchnia: 274 m

 

Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design

Eleganckie wnętrza domu pełne kontrastów


Przestrzeń domu na warszawskim Wilanowie to ponad 270 m2 powierzchni użytkowej. Część dzienna domu to otwarta przestrzeń z salonem, kuchnią i miejscem do wspólnego spożywania codziennych posiłków. Przestronne przestrzenie okraszają intensywne, głębokie ciemne barwy zestawione z bielą. Gładkie tynkowane powierzchnie połączono z naturalnym drewnem i kamiennymi okładzinami. Jasne podłogi kontrastują z ciemnymi zabudowami – minimalistyczną kuchnią z efektowną wyspą, ścianą telewizyjną, narożnym kominkiem czy drewnianym kubikiem, który mieści niezbędne sprzęty i przestrzeń do przechowywania.

Z tej palety barw wyłamuje się wygodny, narożny wypoczynek usytuowany w centralnej części salonu. Narożny kominek pozwala cieszyć się ciepłem domowego ogniska zarówno z salonu, jak i kuchni oraz jadalni. W salonie wzrok przyciąga także charakterystyczny sufit z drewnianych lameli, które dodaje aranżacji dynamiki. Białe, półprzezierne rolety, wtapiają się w gładkie powierzchnie ścian i subtelnie wpuszczają naturalne światło dzienne do wnętrza. Klimat domu tworzy także jego oświetlenie – designerskie lampy i oprawy ukryte w podwieszanych sufitach – szklane kule czy charakterystyczna, neonowa lampa zawieszona nad kuchenną wyspą, która pełni także funkcję jadalni. Nie zabrakło także efektownych akcentów, jak podświetlane półki nad blatem roboczym kuchni.

Łazienka gościnna zaskakuje obłym kształtem. Ryflowane ściany podkreślają kształt pomieszczenia i stanowią świetne tło dla minimalistycznych form.
Cześć nocna i główna sypialnia to duża ilość przeszkleń. Tutaj kolorystyka również nawiązuje do tonacji w przestrzeni dziennej. Inaczej jednak niż na niższym poziomie – tutaj ciemna, drewniana podłoga współgra z gładkimi, jasnymi powierzchniami ścian. Przy głównej sypialni znajduje się kolejna z łazienek – oddzielona przeszklonymi drzwiami wyróżnia się płytami gresowymi z charakterystycznymi żyłkowaniem i bogatym rysunkiem kamienia. Duże, okrągłe lustro dodatkowo efektownie oświetla jej przestrzeń.

W tym domu jasne i ciemne barwy, gładkie powierzchnie zestawione z drewnem i kamiennymi okładzinami, przenikają się dynamicznie we wszystkich wnętrzach. Wzbogacone designerskimi formami i starannie zaprojektowanym oświetleniem wnętrza tworzą pełną wyrazu, elegancką aranżację o nowoczesnym charakterze.

 

Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design Nowoczesne wnętrza domu w Warszawie. Projekt: hilight.design


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.