Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu

Minimalizm, elegancja, nowoczesność i kontrastujące ze sobą płaszczyzny stanowią trafny opis wnętrza warszawskiego apartamentu zaprojektowanego przez pracownię KAEL Architekci. Ciemne meble, jasna podłoga, starannie dobrane oświetlenie i ożywiające przestrzeń rośliny budują niepowtarzalny klimat, przy czym są także odpowiedzią na potrzeby i wytyczne inwestorów.


Apartament w Warszawie
Projekt: KAEL Architekci

 

Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu

Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu


W tych wnętrzach funkcjonalność łączy się z estetyką, a dostępna przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana, mimo nietypowego kształtu mieszkania. Po wejściu do mieszkania, prawa strona jest zaaranżowana jako strefa dzienna składająca się z salonu, jadalni i kuchni. Skośna ściana była wyzwaniem w projektowaniu, jednak architekci zagospodarowali przestrzeń tak, aby była maksymalnie użyteczna. Dzięki temu strefa kuchenna zyskała na prywatności – nie jest całkowicie otwarta na część wypoczynkową. Drugą stronę mieszkania zajmuje strefa nocna, na którą składa się sypialnia master z łazienką oraz dodatkowy pokój. Dwie główne części apartamentu są rozdzielone przez gabinet oraz wspólną łazienkę. Taki podział przestrzeni zapewnia komfortowe warunki do codziennego życia.

Kolorystyka wnętrz łączy biel, jasne szarości z kontrastującymi ciemniejszymi barwami – czernią i drewnianymi okładzinami. W przestrzeni kuchni oraz łazienki pojawiają się grafitowe gresy, które świetnie korespondują z fakturą drewna. Wnętrze zaaranżowane zostały prostymi, współczesnymi formami. Koncept dopełniają akcent zieleni pojawiające się na wybranych ścianach, które nie tylko ożywiają wnętrze, ale stanowią także efektowny dodatek przyciągający wzrok.

 

Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu Funkcjonalność i estetyka w w eleganckich wnętrzach apartamentu

 

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.