Kolor w Architekturze – Konkurs dla młodych architektów, dizajnerów i studentów!

Ogłoszony na początku 2012 roku pod szyldem Akademii A&B konkurs na najlepszą pracę dyplomową spotkał się z szerokim zainteresowaniem studentów i absolwentów wydziałów architektury z całej Polski. Na adres redakcji miesięcznika Architektura&Biznes nadesłanych zostało wiele projektów, które są warte prezentacji na łamach naszego pisma i stanowią cenny barometr poziomu edukacji architektonicznej w Polsce. Ten pozytywny oddźwięk zachęcił wydawcę miesięcznika do rozwinięcia dotychczasowej formuły konkursu. Chcemy rozszerzyć zarówno jego zasięg, częstotliwość, jak i postawić przed uczestnikami nowe wyzwania. Nie bez znaczenia jest też edukacyjny charakter naszego pisma, w którym od dwudziestu lat upowszechniamy ideę dobrej architektury. Mamy nadzieję, że w nowej formie Akademia A&B jeszcze skuteczniej przyczyni się do promocji młodych talentów i zwróci uwagę na wartościowe, innowacyjne rozwiązania.

Konkurs dla studentów architektury

Akademia A&B w nowej formule skierowana będzie do szerszego grona odbiorców, do udziału zachęcamy zarówno studentów, jak i profesjonalistów, którzy nie przekroczyli czterdziestego roku życia. Chcemy, aby w przedsięwzięciu udział brali nie tylko architekci, ale też projektanci wnętrz i dizajnerzy. Każda edycja konkursu będzie miała swój odrębny, sprecyzowany temat.

Premierowa odsłona konkursu nosi tytuł „Kolor w architekturze” i odnosi się do podkreślenia innowacyjnej roli koloru w architekturze współczesnej poprzez promocję młodych talentów. Ponieważ w powyższej inicjatywie czynnik edukacji jest dla nas priorytetem, pragniemy każdy konkurs był inaugurowany seminarium tematycznym, który wprowadzi potencjalnych uczestników w problematykę tematu konkursowego. Do udziału w wydarzeniu zaprosimy wybitnych i doświadczonych specjalistów w danej dziedzinie.

Udział w seminarium jak i w Konkursie będzie uhonorowany przyznaniem certyfikatu Akademii A&B.

Planujemy realizację aż dwóch edycji tematycznych konkursu Akademia A&B rocznie. Jednocześnie w kolejnych latach będziemy kontynuować konkurs na najlepszy dyplom, który także będzie organizowany pod auspicjami Akademii A&B.

Więcej informacji o konkursie oraz seminarium:
Akademia A&B – Kolor w Architekturze


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.