Lipova Living – zanurzone w zieleni osiedle premium pracowni 81.WAW.PL

Jedyny w swoim rodzaju, inspirujący design osiedla skierowany jest do osób, które poszukują rodzinnego domu o niebanalnej architekturze i komfortowo zaplanowanej przestrzeni. Proste, klasyczne linie nadadzą mu nowoczesny, minimalistyczny styl i ponadczasową elegancję, gdyż bryły budynków będą harmonijne i uporządkowane, z wyraźnie zarysowanym kształtem litery L – stąd nazwa osiedla „Lipova Living”.


Osiedle Lipova Living
Pracownia: 81.WAW.PL

 

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

Lipova Living – zanurzone w zieleni osiedle premium


Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce w odległości zaledwie 200 metrów od ulicy Warszawskiej – jednej z głównych arterii Konstancina, łączącej miasto ze stolicą⁠. Już samo jej położenie jest ogromnym atutem i pozwala na sprawną komunikację ze stolicą oraz na szybki dojazd do centrum Konstancina-Jeziorny.

Posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz, zaprojektowanych na planie prostokąta. Dwukondygnacyjne domy mają powierzchnie użytkowe od 298 do 331 m kw. Każdy z nich posiada wkomponowany w bryłę budynku garaż z dwoma miejscami postojowymi⁠.

W pierwszej linii od ul. Lipowej zlokalizowano dwa budynki w zabudowie dwulokalowej. Chcąc zachować charakter osiedla domów jednorodzinnych garaże, które łączą bryły wkopano do połowy kondygnacji. Zabieg ten pozwolił optycznie wydzielić dwa „niezależne” domy. Forma ich odbiega od domów jednorodzinnych w głębi działki. Stanowią one swoistego rodzaju bramę wjazdową na dalszą część osiedla.


Domy dwulokalowe mimo swoich gabarytów, są lekkie w formie poprzez zastosowanie nadwieszeń, które dodatkowo są poprzesuwane względem siebie, tworząc dzięki temu różne strefy do korzystania na zewnątrz. – Anna Paszkowska‑Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.


 

 

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

 

W drugiej części osiedla zlokalizowane są już domy jednorodzinne. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla. Dwukondygnacyjne budynki, gdzie każdą kondygnację zwieńcza głęboki gzyms, który przechodzi później w pionową ścianę. Dzięki takiemu zabiegowi zostały stworzone wielkogabarytowe litery L, które odnoszą się do ulicy Lipowej i nadały nazwę całemu zamierzeniu „Lipova Living”.

Wnętrza domów są wysokie i przestronne: kondygnacja parteru ma wysokość 3,05 m, półpiętro 3,17 m, a piętro 2,96 m. Wszystkie pomieszczenia będą doskonale doświetlone dzięki dużym przeszkleniom, zaś eleganckie, wysokie na 2,90 m okna same w sobie stanowić będą luksusową dekorację i pozwolą w pełni korzystać ze światła dziennego.

Elewacje utrzymane będą w jasnej tonacji i pokryte wysokiej klasy materiałami, w tym potężnymi, ponad 3-metrowymi płytami ze spieku kwarcowego.

Ogrody otaczające rezydencje mają zróżnicowane powierzchnie, od 400 do nawet 1200 m kw. Rozległa, własna zielona przestrzeń, przygotowana do dowolnej aranżacji, będzie dla przyszłych mieszkańców idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od miejskiego zgiełku

O luksusowym charakterze inwestycji świadczy przede wszystkim unikalny projekt architektoniczny, wykonany przez jedną z najbardziej renomowanych i nagradzanych pracowni w Polsce i Europie – 81.WAW.PL.

 

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

Osiedle Lipova Living. Projekt: 81.WAW.PL

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.