Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni

W minimalistycznym wnętrzu projektu pracowni 081 Architekci dominuje czerń i biel. Całość ociepla drewniana podłoga w salonie i sypialni wraz z fornirowaną bryłą zabudowy RTV. Charakterystycznym elementem we wnętrzu są również motywy roślinne, w tym zagłówek łóżka, który w swej nietypowej formie skrywa donicę na rośliny.


Wnętrza mieszkania Lublinie
Projekt: 081 Architekci
Powierzchnia: 50 m2

 

Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni

Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni


Sercem każdego mieszkania jest strefa dzienna, w której mieszkańcy spędzają wspólnie czas podczas posiłków czy wieczornych seansów. W tym mieszkaniu tworzy ją otwarta przestrzeń, która łączy salon, jadalnię i kuchnię. Ciemna kolorystyka elementów wyposażenia wnętrz tworzy wyrazisty kontrast na tle białych ścian. Wygodny, ciemny narożnik razem ze stołem jadalnianym, lampą, czarnym zasłonami czy stylowym stolikiem kawowym tworzą spójną całość. Paletę barw, ograniczoną do bieli oraz czerni, wzbogaca i ociepla drewniana podłoga oraz fornirowana zabudowa jednej ze ścian z wnęką telewizyjną. Ożywiającym wnętrze dodatkiem jest grafika z roślinnym motywem.

Układ mieszkania narzucał wykonanie przejść do prywatnych pokoi przez salon. By zminimalizować ich widoczność zastosowano drzwi ukryte wtapiające się w ścianę. Pozostałe pomieszczenia kolorystycznie nawiązują do części dziennej. Sypialnia, łazienka i hol wejściowy również wykończone zostały w bieli i czerni. W sypialni także zawisła grafika z roślinnym motywem stylistycznie nawiązując do przestrzeni salonu, a nietypowy zagłówek łóżka mieści donicę na rośliny. Przestrzeń do przechowywania ukryto za minimalistyczną zabudową meblową pozbawioną uchwytów. Aranżację czarno-białej łazienki tworzą geometryczne, proste kąty i kształty, które przełamuje charakterystyczne, okrągłe lustro.

Proste bryły, nowoczesne rozwiązania i ograniczona gama kolorystyczna sprawiły, że projekt wnętrz jest minimalistyczny i lekki.

 

Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni Minimalistyczne wnętrza mieszkania w bieli i czerni


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.