Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami

Właściciele warszawskiego apartamentu preferowali ciepłe i stonowane barwy z odważniejszymi akcentami kolorystycznymi, ale byli także otwarci na pomysły projektantów z biura KAEL Architekci i proponowane rozwiązania. Wyjątkiem był pokój córki, której życzeniem było zaprojektowanie przestrzeni w różowym i miętowym kolorze.


Wnętrza apartamentu w Warszawie
Projekt: KAEL Architekci

 

 

Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami

 

Nowoczesne wnętrza apartamentu w Warszawie


Apartament o powierzchni 260 metrów kwadratowych mieści w sobie rozbudowaną strefę dzienną, na którą składa się kuchnia z jadalnią, przestronny salon z rozległą minimalistyczną sofą, dwa pokoje z osobnymi łazienkami, gabinet, pokój przeznaczony do ćwiczeń, osobne łazienki oraz niezbędne pomieszczenia: gospodarcze, techniczne, a także pralnia. Funkcje są indywidualnie dopasowane do potrzeb i wytycznych inwestorów.

Jasne ściany stanowią tło dla wyrazistych barw i elementów wyposażenia wnętrza o współczesnych i charakternych formach. Wprowadzenie mocnych kolorów sprawia natomiast, że wnętrze jest ciekawe i oryginalne w odbiorze. W części dziennej jasna i minimalistyczna sofa kontrastuje z czarnym stołem jadalnianym, ale wzrok odwiedzających przyciągają przede wszystkim intensywne, czerwone fotele. Drewniane forniry tworzące zabudowę kuchni kontrastują z kamienną wyspą i oryginalną fakturą ściany telewizyjnej. W części wspólnej nie brakuje też designerskich akcentów – nad stołem jadalnianym zawisły lampy-dmuchawce, natomiast przestrzeń roboczą nad blatem wyspy oświetla smukła i stylowa oprawa.

W tym apartamencie każde z pomieszczeń posiada swój własny charakter. Główna sypialnia to elegancka i stonowana przestrzeń, przełamana ciemną ścianą o geometrycznej fakturze za wezgłowiem łózka. Wspomniany wcześniej pokój dziecka charakteryzują miętowe, pastelowe barwy. Jednak również tutaj, nie zabrakło zdecydowanych i wyrazistych akcentów, jak chociażby ogromne, okrągłe lustro czy wiszący fotel.

Program funkcjonalny mieszkania uzupełnia pokój do ćwiczeń oraz łazienki, z których każda zaprojektowana została w innym klimacie – od głębokiej czerni przełamanej złotymi płytkami, poprzez stonowane szarości zestawione z odcieniami bordo. W każdej z nich nie zabrakło również elementów wyposażenia wnętrz o nowoczesnych i oryginalnych formach.

Dodatkowym atutem aranżowanego apartamentu jest indywidualnie zaplanowane oświetlenie, które współgra z całym wnętrzem i wyznacza pewien porządek. Zaprojektowana przestrzeń to połączenie minimalistycznego stylu z odważnymi kolorami, kształtami i formami.

 

Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami Minimalistyczne wnętrza wypełnione odważnymi kolorami i kształtami


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.