Minimalistyczny dom na wsi

Prezentowany dom na wsi ma pełnić rolę domu letniskowego zaprojektowanego na potrzeby spędzania przez rodzinę wspólnych weekendów na łonie natury. Na powierzchni 110 metrów zaplanowano niewielką przestrzeń wejściową, sypialnię oraz przestronny pokój dzienny z kuchnią. W obiekcie zastosowano duże, panoramiczne okna, które łączą wnętrza domu z przestrzenią na zewnątrz. Na zaprojektowanym tarasie przyszli mieszkańcy będą mogli delektować się kieliszkiem grzanego wina podczas jesiennych wieczorów.

Projekt domu na wsi opracował pochodzący z Kijowa Yevhen Zahorodnii, mieszkający obecnie i studiujący w Krakowie na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Yevhen projektuje zarówno obiekty kubaturowe, jak i wnętrza. Działa w nowoczesnym stylu – głównym kierunkiem inspirującym młodego architekta jest minimalizm – według autora najbardziej ergonomiczny i przyjazny dla użytkownika.


Obiekt: Dom na wsi
Autor: Yevhen Zahorodnii
Uczelnia: Wydział Architektury i Sztuk Pięknych | Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Data opracowania: 2014

 

Dom na wsi. Projekt: Yevhen Zahorodnii

Dom na wsi. Projekt: Yevhen Zahorodnii

Dom na wsi. Projekt: Yevhen Zahorodnii

Dom na wsi. Projekt: Yevhen Zahorodnii


Zobacz: Projekty nowoczesnych domów na portalu Archinea!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.