New Vision of The Loft – Be3Design

New Vision of The Loft
I Nagroda

Prezentujemy zwycięską pracę w międzynarodowym konkursie „New Vision of The Loft” organizowanym przez firmę Fakro – wiodącego producenta okien dachowych. Projekt autorstwa polskich projektantów w unikatowy sposób przekształca charakterystyczny dla śląskiego krajobrazu budynek elektrociepłowni w nowoczesny obiekt mieszkalny.

Projekt konkursowy: Be3Design – Grafika, Design, Architektura
Data: Maj 2012
Strona konkurs: Fakro – New Vision of The Loft

Zespół autorski:
Agnieszka Wyrwas, Krzysiek Stępień

Współpraca:
Bartosz Puchalski

Projekt Be3Design

Śląsk jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Na jego terenie znajduje się wiele obiektów architektonicznych: przemysłowych jak i mieszkaniowych, charakterystycznych wyłącznie dla tego regionu. Wiele z tych obiektów w dzisiejszych czasach znika z krajobrazu śląska, odchodzi w zapomnienie.

Nasz projekt ma na celu zapobieganie temu procesowi. Przykładem jest wykorzystanie wyłączonego już z użytku budynku elektrociepłowni w Bytomiu-Szombierkach. Trzy wznoszące się kominy zarysowujące się na tle miasta ponownie zaczynają funkcjonować. Wznosząca się ponad nimi struktura dymu stanowić będzie skumulowane wewnątrz mieszkania dla społeczności Bytomia. Idea polegała na stworzeniu innowacyjnego, a zarazem funkcjonalnego rozwiązania, promując koncepcję wyposażenia firmy FAKRO.  Dowolność w wyborze budynku ukazuje, że projektowana struktura nie zaburza rytmu okien ani podziału elewacji istniejącej części budynku. Użycie okien FAKRO dopełnia chmurę nadając jej lekkości, dynamiki czyniąc ją charakterystycznym elementem krajobrazu.

Futurystyczna architektura

Projekt wnętrza loftu

New vision of the loft

Architektura Śląska

Zobacz: Projekty konkursowe na portalu Archinea


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.