Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów.

Wnętrza projektu pracowni Merapi Architects oraz Havn Architects to aranżacja mieszkania na jednym z luksusowych, nowo-powstałych, warszawskich osiedli mieszkaniowych. Jego kolorystyka utrzymana została w mocnych odcieniach szarości i grafitów, które tworzą elegancką całość wypełnioną nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrza o prostych formach.


Wnętrza mieszkania w Warszawie
Autorzy: Merapi Architects oraz Havn Architects

 

Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów.

Wnętrza dla miłośników mocnych barw


Sercem każdego domu jest część dzienna, w przestrzeni które toczy się większa część życia domowników. W tym mieszkaniu tworzy ją otwarta przestrzeń łącząca salon z kuchnią i jadalnią. Inwestor nie obawiał się ciemnej kolorystyki – architekci postawili na mocne zestawienie wpadających niemal w czerń grafitów i nieco jaśniejszych szarości. Ciemne odcienie, które nadają wnętrzom eleganckiego charakteru, witają mieszkańców i odwiedzających już po przekroczeniu drzwi wejściowych. Minimalistyczna zabudowa ścian holu wejściowego, wewnątrz której ukryto garderobę i schowek, płynnie przechodzi w zabudowę aneksu kuchennego. W głębokich grafitowych barwach wykończono zarówno fronty szafek, jak i blat, który wydziela przestrzeń roboczą od jadalni. Miejsce do przechowywania ukryto za minimalistycznymi frontami, a jedynymi widocznymi na co dzień elementami typowo kuchennymi są piekarnik, zlew i płyta grzejna, nad którą zawieszono charakterystyczny, efektowny okap otoczony ażurową ramą.

Ciemny grafit zestawiono z nieco jaśniejszym szarym tynkiem, który luźno imituje beton, dodając mieszkaniu nieco surowego, loftowego klimatu. Duże okna, przez które można podziwiać panoramę Warszawy, doświetlają utrzymane w ciemnych barwach wnętrze mieszkania. Tuż przy nich znajduje się stół jadalniany, a dalej wygodny narożny wypoczynek ze stylowym stolikiem kawowym. Oczywiście w ciemnych barwach! Nowoczesnego sznytu wnętrzom dodają elementy wyposażenia wnętrz o współczesnych formach oraz linie ledowe, które ukryte w przestrzeni sufitów subtelnie i nastrojowo doświetlają wnętrze.

Kolejne pomieszczenia w mieszkaniu stylistycznie nawiązują do przestrzeni dziennej. W łazience nie ma natomiast kompromisów – została całości utrzymana w ciemnej tonacji, nie tylko w postaci wykończenia ścian czy podłóg, ale także grafitowej umywalki czy miski ustępowej. W jej wnętrzu uwagę zwracają jednak charakterystyczne płytki z białymi przełamaniami, które ożywiają łazienkę.

Sypialnia, kolorystycznie spójna z pozostałymi pomieszczeniami, łączy przestrzeń snu z małym, domowym biurem, w którym po zasłonięciu kotary inwestor może skupić się wyłącznie na pracy. Przestrzeń łóżka stylistycznie zamykają ażurowe ramy, a miejsca pod oknami wykorzystano na dodatkowe siedziska, na których można wygodnie usiąść lub położyć się, oddając się ulubionej lekturze i podziwiając widok za oknami mieszkania. Dodatkowego smaczku wnętrzu dodają neonowe napisy zawieszone na ścianach o humorystycznym zabarwieniu.

Podczas pracy nad koncepcją prezentowanego mieszkania, inwestor nie przestraszył się mocnych, ciemnych barw, w efekcie czego powstały odważne, wyraziste i ciekawe wnętrza.

 

 

Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów. Wnętrza dla miłośników mocnych barw – mieszkanie w odcieniach szarości i ciemnych grafitów.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.